(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Розпочинаємо літо з торгової онлайн-місії до Ефіопії

01.06.2021

Сьогодні в онлайн-режимі відбулась торгова місія до Ефіопії, у ході якої ТПП України та Палата з питань торгівлі та галузевих асоціацій Ефіопії підписали Меморандум про взаєморозуміння.

Вигідне розташування Ефіопії на мапі світу забезпечує їй стратегічне позиціонування як «стартового пункту» на Африканському Розі, неподалік від ринків Близького Сходу.

На даний момент Ефіопія зберігає лідерство в експорті української продукції серед країн Африки на південь від Сахари та є найбільшим торговим партнером України у Східній Африці. За даними Державної служби статистики України, обсяг торгівлі товарами за підсумками 2020 р. між обома країнами становить 144, 43 млн дол. США: український експорт склав 140 млн дол. США, імпорт – 4,43 млн дол. США. 

Основу українського експорту до Ефіопії складають зернові культури, продукція борошномельно-круп'яної промисловості, м'ясо тваринного або жири та олії рослинного походження, в той час як в імпорті переважають кава, чай, текстиль, квіти, насіння та плоди олійних рослин.

Участь у торговій онлайн-місії взяли понад 50 представників українського та ефіопського бізнесу, що свідчить про рівень зацікавленості обох сторін у зближенні та освоєнні ринків України та Ефіопії.

Про перспективи посилення ділової співпраці між двома країнами учасникам розповіли президент ТПП України Геннадій Чижиков, генеральний секретар Палати з питань торгівлі та галузевих асоціацій Ефіопії Єсуф Адемнур, Тимчасовий повірений у справах України в Ефіопії Олександр Зуб, директор департаменту ефіопської Палати з питань торгівлі та галузевих асоціацій Беніям Езра, в.о. Міністра аграрної політики і продовольства України (2019) Ольга Трофімцева, Посол Ефіопії в ФРН (за сумісництвом в Україні) Мула Соломон, керівник групи з міжпарламентських зв'язків з Ефіопією Святослав Юраш, а також представники ТПП України в Ефіопії та Джибуті Шувра Чакраборті та Катерина Буржин. Крім того, участь у заході взяла координатор РЕІ при МЗС України Ірина Величко.

За результатами онлайн-місії очільники Палат двох країн підписали Меморандум про взаєморозуміння, у якому висвітлені напрямки поглиблення співпраці між організаціями.

«Ефіопія - один із найбільших партнерів України в Африці. Торгівля між Ефіопією та Україною зростає. Сьогоднішній Меморандум дає шанс активізувати наші бізнес-зв'язки. Метали, машини, обладнання з України активно експортується в Ефіопію. Але торгова активність може бути більшою. Роль Палат і Посольств у процесі налагодження торгівлі – величезна», - наголосив президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Анонси

Останні новини