м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Розширення експорту до Нігерії дозволить Україні компенсувати втрату традиційних ринків

23.05.2017

Стабільність економіки, високі темпи зростання населення і ранній етап розвитку ринку – фактори зміцнення позицій Нігерії на міжнародній економічній арені. Очевидно, що попит на товари та послуги всередині країни найближчими роками зростатиме. Можливі шляхи пожвавлення співробітництва України та Нігерії у торговельно-економічній сфері обговорили на українсько-нігерійському бізнес-форумі, що відбувся в ТПП України.

Нігерія – потужний нафтотрейдер,  95% ВВП країни одержується  за рахунок видобування нафти. Населення Нігерії – 200 млн осіб.  Потенціал країни поки недооцінено українськими підприємцями,  за останні 10 років це лише третій подібний бізнес-форум.

«Нігерія – найбільша країна в Африці, а Україна – в Європі. Серед пріоритетних напрямів двостороннього співробітництва ми бачимо, зокрема, розвиток промислового потенціалу й інфраструктури, проекти в сферах освіти та відновлювальної енергії», – сказав очільник нігерійської делегації Кліф Огбеде, керівник сервісної компанії з іноземної торгівлі та інвестицій.

Сфера інтересів нігерійських партнерів сконцентрована в аграрному секторі (імпорт зернових культур, продуктів харчування, кормів для тварин, запчастин для сільськогосподарської техніки), будівельній галузі (імпорт будівельних матеріалів), постачанні обладнання та запчастин для транспортної авіації, косметологічній і парфумерній продукції, залученні інвестицій тощо.

 «В Африці нині відбуваються серйозні зміни, які в майбутньому виведуть її на провідні позиції серед континентів  світу. Наші бізнесмени повинні знати про ці тенденції, адже незнання країни веде до перебільшення ризиків. У Нігерії є колосальний ринок,  гроші, країна швидко розвивається в усіх напрямах. Що цікаво, багатіє середній клас, клас покупців усього, чого завгодно. Їм потрібні житло, сервіс, машини, обслуговування, хороша їжа. Не треба  також забувати, що в Африці проживають 240 тис. випускників українських вузів. У кожній країні є наші випускники, які займають високі посади в своїх державах. Це також значно полегшує можливості кооперації», – підкреслив Руслан Гарбар, заступник голови Українсько-Африканської ділової ради.

За його словами, у наступні 30 років Нігерія посідатиме третє місце у світі за кількістю населення.  

«Інтерес до форуму виявили підприємці з Одеси, Чернігова, Житомира, Миколаєва. Співробітництво України з державами Африки виходить на новий рівень –  переорієнтація торгівлі стимулюється закриттям російського ринку. Африканський континент – один із найперспективніших за показниками розвитку. Нігерія стала найбільшою економікою Африки. Тому ТПП України працює над розширенням експорту до цього регіону», – сказав віце-президент ТПП України Валерій Король.

 

Теги: ТППУ, Бізнес, Бізнес-форум, підприємництво, Нігерія

Анонси

Останні новини

Більше новин