(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Розвиток Донбасу: завдання уряду, робота з бізнесом

20.10.2020

У ТПП України відбулась експертна зустріч бізнесу з Офісом віцепрем'єр-міністра України - Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексія Рєзнікова.

У рамках зустрічі була піднята актуальна тема, на якій сьогодні наголосив Президент України у посланні до Верховної Ради.

«Нам потрібна Стратегія розвитку економіки Донецької та Луганської областей, що включатиме податкові та митні преференції, страхування військово-політичних ризиків для інвесторів, арбітраж за міжнародними стандартами. Робота над нею вже почалася,» - зауважив Володимир Зеленський.

Нагадаємо, ще на попередній зустрічі ТПП України з паном Рєзніковим, було обговорено концепцію економічного розвитку Донбасу, що покладена в основу Стратегії, яка направлена на трансформацію інвестиційного клімату та впровадження нової економічної моделі на регіональному рівні.

На сьогоднішній зустрічі Андрій Мирошніченко, радник Олексія Рєзнікова віцепрем'єр-міністра України - Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, коротко описав основні позиції Стратегії розвитку. В основному, вони спрямовані на захист та встановлення нових інструментів бізнесу.

"У першу чергу ми говоримо про те, що регіон (прим. ред. Донецька та Луганська області) має стати пріоритетним ще з точки використання нових інструментів для розвитку бізнесу в цілому. Ми маємо створити умови для того, щоб бізнес "заходив" у регіон, не дивлячись на ризики, тобто зробити усе можливе щоб у регіоні вони були знижені", - зазначив Андрій Мирошніченко.

На зустрічі були присутні представники Міністерств, групи розробки Стратегії, та бізнесу Донбасу. Напряму учасники висували конкретні пропозиції та висловлювали інтереси підприємництва. 

"Серед найбільш актуальних сфер для бізнесу, які варто стимулювати, це: проєкти з переробки місцевої сировини та розвиток розумного заміщення імпорту. Вони потребують глибокого аналізу, проте можуть стати ефективним економічним стимулом", - висунув пропозицію Володимир Власюк, директор ДП «Укрпромзовнішекспертиза» і голова Комітету з промислової модернізації при ТПП України.

Сподіваємося на подальшу співпрацю для реінтеграції і розвитку «сучасного, безпечного та заможного» регіону.