м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Сергій Свистіль: Ми пропонуємо заходити до Африки пулом українських компаній – це більш безпечно й ефективно та зменшує ризики і витрати

01.03.2018

Поточний стан, тенденції та споживчі настрої ринків Нігерії та Гани віце-президент ТПП України презентував для українських підприємців у рамках освітньої серії Export Talks, що організував Офіс із просування експорту при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України.

Присутні обговорили особливості експорту до Нігерії та Гани. Підприємці, котрі планують вихід на ринок Африканського континенту, дізналися про податкові та регуляторні аспекти ведення бізнесу в Нігерії, особливості бізнес-культури, історії з досвіду експорту української компанії до Нігерії тощо.

Сергій Свистіль презентував інструменти ведення бізнесу в Нігерії та Гані. За його словами, ринки цих країн цікаві для вітчизняних підприємців із низки причин. По-перше,  це – західні ворота для входу на ринок країн Африканського континенту. Правова система цих держав наближена до європейської, вони є членами ЕКОВАС (ECOWAS), мають зручну логістику. У Нігерії та Гані працюють держслужбовці та підприємці, які навчалися в Україні.

«Формула успіху переговорів із питань просування вітчизняного експорту – поєднання комерційних експортних пропозицій із пропозиціями щодо експорту з африканської країни та майбутніх інвестицій. Українські компанії готові виходити на африканський ринок, а ми – забезпечувати їм підтримку та всіляке сприяння. Зі  свого боку, ТПП України готова надавати підприємцям такі послуги, як логістична підтримка проведення місії (пакети учасників – перельоти, готелі, трансфери тощо), організація ділових зустрічей у ТПП Гани та Нігерії, аналітичне забезпечення, супровід ЗЕД-контрактів, подальше комплексне забезпечення діяльності компанії в Гані та Нігерії після проведення торгової місії», – сказав Сергій Свистіль. 

Він озвучив рекомендовану послідовність дій із просування вітчизняного експорту в країнах Західної Африки. Так, у першу чергу, необхідно: 

  • визначити ставлення до країни на економічному та політичному рівні (МЗС, МЕРТ);
  • визначити концептуальні засади експортної політики (МЕРТ, Офіс з просування експорту);
  • оцінити маржинальність ринку для окремих категорій товарів;
  • провести попередні маркетингові дослідження;
  • здійснити попередній візит для встановлення корисних контактів (державні органи; українські компанії та підприємці, що працюють у країні; місцеві фахівці, які навчалися в Україні);
  • сформувати пул українських зацікавлених компаній;
  • укласти договори (меморандуми) з  місцевими ТПП і бізнес-асоціаціями;
  • здійснити офіційний візит (торгову місію);
  • укласти договори (меморандуми) на міжурядовому рівні, відкрити ринок;
  • створити ділові ради, спільні підприємства;
  • брати участь у державних проектах, тендерах, закупівлях тощо.

За його оцінкою, ринок Нігерії є найбільшим на Африканському континенті. Попри близько 40 товарних груп, заборонених для імпорту, та значні корупційні ризики, країна має великі потреби в імпорті через швидкі темпи зростання ринків товарів і послуг. Пріоритетними напрямами експорту до Нігерії є сільськогосподарська техніка, сучасні технології виробництва та переробки продукції, промислове обладнання, поставки продуктової групи товарів, які не виробляються в Нігерії.

Ринок Гани – найбільш розвинутий серед інших країн Африканського континенту. Не зважаючи на відсутність українського посольства й обмеження імпорту через вимогу закупівлі продукції на внутрішньому ринку, там уже відкрито ринок м’ясної продукції, немає монополістів у сфері поставки продовольчої групи товарів та є підтримка з боку місцевої ТПП (укладено меморандум, є представник ТПП України). Гана відчуває потребу, насамперед, у сільськогосподарській техніці, сучасних технологіях виробництва та переробки продукції, промисловому обладнанні.

«Експорт якісно змінює країну. Ми готуємось до торгової місії до Нігерії та Гани в посиленому режимі! Крок за кроком працюємо з усіма «ринками у фокусі», визначеними Експортною стратегією як перспективні. Минулого року з торговими місіями відкрили для бізнесу дев’ять таких ринків, але ще більше попереду!», – сказала заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України  – Торговий представник України Наталія Микольська.

 

Теги: ТППУ, експорт, Нігерія, Гана

Анонси

Останні новини