(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Сергій Свистіль: Покращити рейтинг України щодо легкості ведення бізнесу допоможе скасування невизнання усних договорів

22.01.2019

Про це йшлося на черговому засіданні Ради з питань зовнішньоекономічної діяльності при ТПП України.

Члени  Ради обговорили Звернення до Верховної Ради України щодо необхідності зняття обмежень для вітчизняного бізнесу в зовнішньоекономічній діяльності стосовно невизнання усних договорів.

«Країн із такими обмеженнями можна перелічити на пальцях: Україна, Білорусь,  Вірменія, Росія. Вимога до українських компаній укладати тільки договори у письмовому вигляді суттєво обмежує наші права, особливо експортерів.  Уявіть собі, зарубіжний імпортер готовий сплатити по інвойсу за продукцію нашого виробника, в тому числі здійснити передоплату. А ми кажемо: «Ні, нам треба укласти контракт, у тому числі державною мовою»... Яка вірогідність того, що покупець не піде шукати іншого постачальника?»,   зауважив віце-президент ТПП України Сергій Свистіль.

На думку членів Ради, перший крок для вирішення такого непорозуміння – реалізація Україною в повному обсязі положень Конвенції ООН від 11 квітня 1980 р. шляхом відмови від заяви про невикористання усних договорів, яка була зроблена ще Президією Верховної Ради Української РСР 23 серпня 1989 р. № 7978-XI «Про приєднання Української Радянської Соціалістичної Республіки до Конвенції ООН про договори міжнародної купівлі-продажу товарів».

«Просимо політиків і бізнесові кола підтримати рішення Ради та допомогти нарешті вирішити позитивно це питання, покращити рейтинг України щодо легкості ведення бізнесу», – закликав Сергій Свистіль.

Також члени Ради обговорили, зокрема, проблематику обкладаня митом ядра соняшника при експорті та питання підготовки пропозицій до уповноважених органів державної влади щодо деталізації товарної позиції на коди УКТ ЗЕД, що передбачають «насіння льону для вироблення харчових продуктів» і «насіння льону для вироблення технічних продуктів».  Із таким проханням звернулись компанії – члени Дніпровської та Чернігівської ТПП, ТОВ «Грейнфілд», асоціація «Укроліяпром» і фірма Seedco Ukraine.

 

 

 

 

 

Теги: ТППУ, Бізнес, експорт, Рада з питань зовнішньоекономічної діяльності