Досвід стрімкого розвитку ІТ-стартапів Ізраїлю може стати добрим прикладом для стартаперів України. Ізраїльські компанії зацікавлені в українському ринку та готові інвестувати. Нові напрями співробітництва з ізраїльськими компаніями, спільні заходи, делегації українських підприємців до Ізраїлю обговорили під час засідання комітету з електронних комунікацій при ТПП України представники українського ІТ-сектора, Держслужби з надзвичайних ситуацій і Торговельної й економічної місії Посольства Ізраїлю в Україні.
Сьогодні Ізраїль лідирує за кількістю стартапів та інженерів на душу населення. Зробивши ставку на IT, там перетворили кризу у можливість. Держава взяла курс на лібералізацію економіки в сфері створення продуктів, створила стартап-інкубатори, показавши тим самим готовність розділити ризики ведення бізнесу в країні. Крім того, Ізраїль забезпечує вигідні умови для інвесторів і займається просуванням продуктів і технологій національного виробництва на всіх рівнях.
«Уже існує досвід роботи ізраїльських компаній у сфері ІТ в Україні. У нас за останні три роки з’явилось багато стартапів та інноваційних проектів, які на цій стадії потребують більш досвідчених партнерів для подальшої реалізації. Молоде покоління українців має міцну базу з точки зору освіти, але йому бракує практики. Саме такі країни, як Ізраїль, можуть запропонувати програми з обміну досвідом», - підкреслив голова комітету Володимир Коляденко.
Нагадаємо, що 28 квітня комітет з електронних комунікацій організовує Міжнародний ІТ-форум в Одесі для представників бізнесу та торгово-промислових палат південного регіону. Серед запрошених - регіональні IT-компанії, які презентують свою діяльність і візьмуть участь в обговоренні перспектив українського цифрового сектора у глобальній цифровій системі.