(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Сімейні фермерські господарства: п’ять років розвитку чи …?

28.04.2021

Це питання стало темою вебінару, організованого Комітетом підприємців АПК при ТПП України спільно з Національною асоціацією сільськогосподарських дорадчих служб України, Асоціацією фермерів та приватних землевласників України та Національним науковим центром «Інститут аграрної економіки».

Більше 500 мільйонів сімейних фермерських господарств (СФГ) у всьому світі виробляють понад 80 відсотків світового продовольства. СФГ відкривають можливості для забезпечення продовольчої безпеки, поліпшення засобів існування, більш раціонального розпорядження природними ресурсами, охорони навколишнього середовища та досягнення сталого розвитку, особливо в сільських районах. 

СФГ – це світовий тренд. Доказом цьому є той факт, що ООН проголосила 2019-2028 роки Декадою сімейних фермерських господарств. 

Цей тренд не пройшов повз України. Так, 31 березня 2016 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про фермерське господарство» щодо стимулювання створення і діяльності сімейних фермерських господарств».

Сьогодні під час вебінару учасники мали змогу проаналізувати стан і динаміку розвитку сімейних фермерських господарств, а також оцінити результати за 5 років з моменту прийняття зазначеного Закону. 

У дискусії взяли участь Олег Юхновський, голова комітету підприємців агропромислового комплексу ТПП України, Роман Корінець, почесний президент Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України, Олег Нівьєвський, професор Київської школи економіки, Віталій Саблук, заступник директора ННЦ «Інститут аграрної економіки», Леонід Тулуш, завідувач відділу фінансово-кредитної та податкової політики Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», та Віктор Шеремета, перший віце-президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України.

Оскільки це перший захід в такому контексті, голова Комітету підприємців агропромислового комплексу Олег Юхновський запропонував започаткувати дискусію і в інших спільнотах, зокрема в професійній, для того, щоб віднайти ті проблемні моменти, які не дозволяють на даний момент реалізувати цілі, декларовані під час прийняття Закону.

Анонси

Останні новини