м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Система карнетів АТА в Україні: 15 років сприяння бізнесу

01.03.2023

Підсумовуємо 15 років функціонування системи карнетів АТА в Україні!

Першого березня Торгово-промислова палата України відзначає знакову подію, яка дає нагоду оцінити вагомий внесок Палати у спільну справу просування вітчизняного бізнесу на світові ринки.  

Карнет ATA / ATA Carnet - уніфікований міжнародний митний документ для оформлення тимчасового вивезення/ввезення виставкових вантажів, товарних зразків, професійного устаткування та деяких інших категорій товарів. Карнет АТА використовується як митна декларація для товарів, які тимчасово без застави ввозяться на митну територію країни-учасниці Конвенції про тимчасове ввезення від 26.06.1990 (м.Стамбул).  

Система карнетів АТА, впроваджена в нашій країні Торгово-промисловою палатою України у 2008 році, набула ознак бренду у сфері надання експортних послуг.  

Вже більше року Україна продовжує своє героїчне протистояння російській агресії. Вже більше року підприємці і бізнес України стабільно працюють в умовах війни - це справжній хребет української економіки!  

Протягом року війни представники українського бізнесу та підприємці не припиняють просувати на міжнародні ринки свої товари, популяризуючи і підтримуючи тим самим нашу країну. Представники українського бізнесу та спорту продовжують брати участь у виставках, ярмарках, спортивних змаганнях тощо. Щоправда, війна вплинула, зокрема, і на категорії товарів, які тимчасово вивозяться за карнетами АТА.  

Так, окрім «класичних» виставок додалися виставки, що дають змогу іноземцям на власні очі побачити наслідки кривавої війни на території України – військову техніку російських окупантів, що знищена українськими військовими під час бойових дій, панорами, які розповідають про звірства росіян на окупованих ними територіях України тощо.  

У цей складний і відповідальний для країни час ТПП України спрямовує свої зусилля на підтримку вітчизняного бізнесу, зокрема, надаючи можливість отримувати карнети АТА, документи, що спрощують митне оформлення товарів на кордонах, у будь-який час і в найкоротший термін.

Теги: карнет АТА, бізнес, ТППУ, митниця, виставка

Анонси

Останні новини

Більше новин