(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Степан Кубів: За роки свого існування система торгово-промислових палат довела свою ефективність у підтримці бізнесу

02.10.2018

Про це перший віце-прем’єр-міністр України та за сумісництвом – голова ГО «Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса» сказав у листі-подяці з нагоди документально-публіцистичної виставки «Нас вбивали, бо ми – українці» у ТПП України.

«За роки свого існування система торгово-промислових палат довела свою ефективність у підтримці бізнесу. Практична допомога підприємцям у проведенні торговельно-економічних операцій на внутрішньому та зовнішньому ринках, сприяння експорту українських товарів і послуг є важливим фактором розвитку економіки України. Але, окрім того, надзвичайно приємно і важливо, що ваша організація має чітку громадянську позицію та багато робить для збереження історичної пам’яті», – сказав Степан Кубів.

7 мільйонів загиблих, 400 повністю вимерлих українських сіл…Цього року Україна й увесь світ вшановують  85-ті роковини Голодомору. Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса відстоює переконання, що масовий голод в Україні в 1932–1933 роках – акт геноциду українського народу, здійснений сталінським режимом, і докладає максимум зусиль, щоб історична пам’ять про це не була втрачена. Одним із таких кроків стала виставка «Нас вбивали, бо ми – українці» в ТПП України. Інсталяція виставки – плакати з історичними довідками, викладеними доступно і зрозуміло. А ще – спогади  очевидців. Проект створювали півроку  у співпраці з кількома великими архівами – вищих органів влади й управління, громадських об’єднань, галузевого архіву СБУ тощо.

 «Я вдячний  Степану Кубіву, який, займаючи високу державну посаду, не забуває опікуватися й проектами дослідження нашої історії та національної пам’яті, за можливість поширення знань про геноцид і серед палатівської спільноти. А також Олексію Переверзенцеву –держсекретарю Мінекономрозвитку, Юрію Баланюку – заступнику голови ВГО «Меморіал» та Олесі Стасюк – генеральному директору музею «Меморіал жертв Голодомору», які сьогодні особисто презентували виставку керівникам регіональних ТПП і колективу ТПП України», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.  

Текст листа

Теги: ТППУ, виставка, Степан Кубів, Голодомор