м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Світовий банк підтримує реформування приватного сектора в Україні

12.07.2017

Світовий банк допомагає коштами багатьом країнам, що розвиваються. За останні два роки Україна отримала від СБі його структурних підрозділів майже4,7 млрд дол. США, більшість із яких спрямована на впровадження спільного з Міністерством охорони здоров’я України проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Ці йінші теми обговорили під час зустрічі президент ТПП України Геннадій Чижиков іФон Зао, керівник програм із людського розвитку Світового банку.

«Реалізація стратегії партнерства з Україною у приватному секторі на 2017–2021 роки стане черговим кроком на шляху плідної співпраці України та Світового банку. Завдання ТПП України – активніше залучати приватний бізнес до цього процесу», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Наступна крок допомога Світового банку Україні буде ґрунтуватись на трьох складових: створення в Україні ринку та стабільного фізичного простору, поліпшення соціальних послуг. Світовий банк прогнозуєзростання валового внутрішнього продукту України в 2018 році з 3% до 3,5%, у 2019-му –до 4%.

«Торгово-промислова палата України відіграє важливу роль у системі реформування країни. Традиційно, державний сектор домінує вукраїнській економіці. Прогнози Світового банку вказують на те, що приватний сектор в Україні займе більш вирішальні позиції у наступних роках, якщо братимеактивну участь у реформуванні», – додав Фон Зао.

Система фінансування сфери медицини в нашій країні є вкрай неефективною: Україна витрачає на галузьпонад 4% ВВП – відчутно більше, ніж будь-яка країна зісхожим рівнем доходів, а якість медичних послуг залишається незадовільною.

За словами представника Світового банку, його установапідтримує приватний сектор, у тому числі у напрямі реформування системи охорони здоров’я в Україні. Наразі державний сектор контролює реформи у цьому секторі. Підвищення конкурентоспроможностіприватного сектора сприятиме проведенню належних реформ, що призведе до поліпшення системи у цілому.

Нагадаємо: у 2015 році було підписано угоду між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку (інституція Світового банку) щодо впровадження в Україні проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі людей», у рамках якої наша держава отримає до 215 млн дол. Передумовами ідеї проекту стали: низький рівень здоров’я населення України, а отже зниження очікуваної тривалості життя; повільний процес реформування системи охорони здоров’я; недостатній рівень економічних можливостей держави, у тому числі фінансування медичної галузі загалом.

Теги: ТППУ, реформи, Світовий банк, охорона здоров'я

Анонси

Останні новини