м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Світовий банк утричі збільшив фінансову допомогу Україні

09.06.2017

Наразі вона становить становить 4 млрд доларів, більшість з яких спрямована на впровадження спільного з Міністерством охорони здоров’я України проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Про це йшлося під час бізнес-форуму, що відбувся за ініціативи комітету з питань охорони здоров’я та фармації при ТПП України.

Метою проекту є розвиток медичної інфраструктури та підвищення якості послуг у 8-ми областях України: Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Закарпатській, Запорізькій, Львівській, Полтавській і Рівненській.

Зокрема, йдеться про інвестиції у впровадження нового фінансового механізму для медичних закладів, удосконалення первинної медико-санітарної допомоги, поліпшення профілактичних заходів, раннє виявлення та лікування серцево-судинних і онкологічних захворювань. Проект покликаний  зміцнити спроможність Міністерства охорони здоров’я України й органів урядування областей, охоплених проектом, визначати, планувати і впроваджувати заходи, пов’язані з реформою охорони здоров’я. Проект складається з трьох компонентів: удосконалення надання послуг на місцевому рівні, зміцнення системи охорони здоров’я та підтримка впровадження, моніторинг і оцінювання проекту. Він покликаний  надати можливість Міністерству охорони здоров’я України й органам врядування областей, охоплених проектом, визначати, планувати та впроваджувати заходи, пов’язані з реформою охорони здоров’я.

«Уже за кілька років ми побачимо принципово нову систему охорони здоров’я, – переконаний перший віце-президент ТПП України Михайло Непран. – Спільними зусиллями  ми зможемо вибудувати ту державну політику, яка дозволить потужній українській фармацевтичній промисловості рухатися, розвиватися, впроваджувати нові технології і виводити на ринок нові продукти. Це потребує часу, але перші кроки до цього вже зроблено».

«Світовий банк є потужним партнером України не лише в охороні здоров’я, а й у низці інших галузей. Після подій на Майдані Світовий банк утричі збільшив допомогу Україні. Нині загальний портфель фінансування з боку банку становить 4 млрд доларів, або 5%  нашого бюджету на розвиток. Кошти було вкладено, зокрема, в енергетику, земельні реформи, транспорт, соціальну сферу, охорону здоров’я. Наступний крок допомоги Україні буде ґрунтуватись на трьох складових: створення в Україні ринку та стабільного фізичного простору, поліпшення соціальних послуг», – сказав керівник програм з людського розвитку Світового банку Фон Зао.

Нагадаємо: у 2015 році було підписано угоду між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку (інституція Світового банку) щодо впровадження в Україні проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі людей», у рамках якої наша держава отримає до 215 млн дол. Передумовами ідеї проекту стали: низький рівень здоров’я населення України, а отже зниження очікуваної тривалості життя; повільний процес реформування системи охорони здоров’я; недостатній рівень економічних можливостей держави, у тому числі фінансування медичної галузі загалом.

 

Теги: ТППУ, Бізнес, комітет, МОЗ, комітет фармації, Світовий банк

Анонси

Останні новини