(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Think small first: ТПП України продовжує навчати підприємців працювати на ринку ЄС

14.12.2018

Про використання інструментів і переваг Угоди про асоціацію з ЄС йшлося на бізнес-семінарі в ТПП України, проведеному у партнерстві з Посольством Республіки Болгарія та Представництвом ЄС в Україні.

Учасники заходу отримали від фахівців рекомендації щодо правильного позиціонування українського бізнесу на закордонних ринках та обговорили з ними практичні аспекти ведення бізнесу з ЄС.

Висококваліфіковані європейські експерти, які виступили на семінарі, мають великий досвід роботи у структурах ЄС у таких сферах, як зовнішня торгівля, управління проектами з розвитку малого та середнього бізнесу, підвищення конкурентоспроможності компаній, громадські закупівлі тощо. Ці теми є дуже важливими для українських підприємців.

На їхню думку, наразі найгострішим викликом для України є забезпечення прискореного економічного зростання на основі нових технологій та інновацій; створення робочих місць із достойною заробітною платою, щоб запобігти відтоку робочої сили з країни; зростання соціальних стандартів.  Усі ці проблеми слід вирішувати через використання можливостей МСП.

ЄС багато робить для підтримки  МСП. Зокрема,створює дружнє, зручне середовище для бізнесу та сприяє розвитку підприємницького духу; покращує доступ на нові ринки та сприяє інтернаціоналізації бізнесу; працює над покращенням фінансового середовища для МСП, оскільки доступ до фінансів є найбільш актуальним питанням для багатьох малих підприємств; забезпечує підтримку конкурентоспроможності та інноваційної діяльності МСП; і, що дуже важливо, відкриває основні канали інформування МСП і мережі їх підтримки.

«Дякую колегам за підтримку та за зусилля в підготовці цього та подібних семінарів у регіонах.  Робота у цьому напрямі розпочалася рівно рік тому  й за цей час ми встигли досягти низки позитивних результатів.  Впевнений, сьогодні підприємці виокремили з доповідей  той самий європейський загадковий інгредієнт успіху. В Європі підприємницький дух літає просто у повітрі. До малого бізнесу там ставляться по-особливому, це ключова філософія уряду. Тож зустрітися з тими, хто  зовсім нещодавно пройшов шлях, який ми нині освоюємо, було дуже корисно. Як сказав у своєму вітанні Хюг Мінгареллі,  ЄС вірить у економіку України,  бо ми маємо найголовніше –  чіткі конкурентні переваги в багатьох секторах економіки та розумний, яскравий і талановитий бізнес.  Важливо, щоб ми самі у себе вірили», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Презентації спікерів 

 

 

Анонси

Останні новини

Більше новин