(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Торгово-промислова палата України відзначає зростання кількості звернень підприємств, які намагаються свої звичайні проблеми обґрунтувати форс-мажором

01.04.2020

Торгово-промислова палата України відзначає істотне зростання кількості звернень підприємств, які намагаються свої звичайні проблеми і невиконання зобов'язань обґрунтувати форс-мажором. У таких випадках ТПП України на підставі норм чинного законодавства і за результатами аналізу документів відмовляє у видачі сертифікатів, що засвідчують наявність обставин форс-мажору.

«Торгово-промислова палата України захищає інтереси всього українського бізнесу. Ми вважаємо неприпустимими спроби великої кількості підприємців і підприємств посилатися на форс-мажорні обставини для ухилення від виконання зобов'язань перед партнерами – будь то український чи іноземний бізнес або фізичні особи. У цих випадках ми відмовляємо у видачі сертифікатів про наявність форс-мажорних обставин», – заявив президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Важливий аспект у роботі ТПП полягає в аналізі умов укладених договорів на предмет відповідальності за невиконання зобов'язань і підстав звільнення від них, зокрема, в разі настання форс-мажорних обставин.

Водночас, юристи ТПП України, аналізуючи становище в зв'язку з введенням карантину, звертають увагу на зменшення кількості звернень до ТПП України, що свідчить про здатність підприємців домовлятися про врегулювання проблем у кризовій ситуації.

«Отримання сертифіката про форс-мажор   право, а не обов'язок. Карантин показав, що український бізнес свідомий, вміє домовлятися»,  сказав Геннадій Чижиков.

Анонси

Останні новини

Більше новин