(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

ТПП УКРАЇНИ АКТИВНО СПІВПРАЦЮЄ З ЧЕСЬКИМИ КОЛЕГАМИ

19.01.2018

ТПП України, яка є частиною великої світової системи торгово-промислових палат, продовжує активно взаємодіяти з палатами інших країн. Зокрема, нещодавно, під час робочого візиту співробітників ТПП України, відповідальних за впровадження та функціонування системи карнетів АТА в Україні до Чехії, обговорювалися питання, пов’язані з функціонуванням і подальшим розвитком системи карнетів АТА у Чехії та в Україні.

Так, протягом 9 –13 січня 2018 року на базі Економічної палати Чеської Республіки проходив тренінг, у якому взяли участь співробітники ТПП України, відповідальні за впровадження та функціонування системи карнетів АТА в Україні.

         «ТПП України є членом Всесвітньої Ради з питань карнетів АТА. В рамках цього органу діяльність ТПП України, як асоціації-гаранта у системі карнетів АТА у нашій країні, координує член Адміністративного комітету Всесвітньої Ради з питань карнетів АТА, уповноважений з питань роботи з країнами Центральної та Східної Європи др. Антонін Кернер (Економічна палата Чеської Республіки). Під час тренінгу відбулась низка зустрічей: із Генеральним секретарем Чеської палати п. Томашем Врбіком, працівниками регіональних палат і митних органів Чехії.У їх ході обговорювалися питання, пов’язані з функціонуванням і розвитком системи карнетів АТА у Чехії та Україні, що і надалі сприятиме спрощенню виходу українського бізнесу не тільки на ринки Чеської Республіки, але й на європейські ринки в цілому.

Плідними були також зустрічі з представниками ділових кіл Чеської Республіки. Зокрема, директор Ліберецької регіональної палати Мартин Прохазка озвучив бажання місцевих бізнесменів налагоджувати тісні стосунки з українськими підприємцями та регіональними палатами», – розповів Олексій Житник, керівник Офісу забезпечення функціонування системи карнетів АТА ТПП України.

         Нагадаємо, що карнет ATA – це митний документ, який дозволяє умовно звільнене від мита, митних зборів і податків тимчасове ввезення товарів протягом одного року на території країн –учасниць міжнародної системи карнетів ATA і водночас є міжнародною чинною гарантією. Цей документ приймається митними органами країн-учасниць замість своїх національних митних декларацій.

Карнети ATA активно використовуються в багатьох країнах світу. У взаємодії з Всесвітньою митною організацією  (WCO) Міжнародна торгова палата (ICC), Всесвітня федерація палат (WCF) та національні торгово-промислові палати співпрацюють над залученням до системи карнетів ATA більшої кількості країн і впровадженням використання цих документів у звичайну практику міжнародних ділових відносин.

 

 

Теги: ТППУ, карнет АТА, Україна, Чехія

Анонси

Останні новини