м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

ТПП України акцентує свою увагу на навчанні регіонального бізнесу IT-безпеці

13.09.2018

Комітет з електронних комунікацій при ТПП України та Антикризовий центр кібернетичного захисту бізнесу при ТПП України на спільному засіданні презентували заходи до Українського місяця кібербезпеки, що проходитиме в жовтні.

Світ уже в онлайн, і цифрове перетворення залежить не тільки від змін у технологіях, але й від людей, їхнього розуміння нової культури ведення бізнесу, а також вирішальної ролі у забезпеченні безпеки мереж та інформаційних систем.

«Усе більше країн приходять висновку, що жодна громадська, комерційна або державна організація не в змозі вирішити проблеми кібербезпеки самостійно. Кожна людина відіграє певну роль у своїй частині кіберпростору, включаючи пристрої та мережі, які вона використовує. Кіберризики – це те, над чим бізнесу час задуматися в першу чергу. Кожний керівник повинен вжити усі необхідні заходи для захисту свого підприємства. На сьогоднішній день кіберризикам належить друге місце серед ризиків для бізнесу», – сказав перший віце-президент ТПП України Михайло Непран.

Реалізація Концепції розвитку цифрової економіки та суспільства України на 2018–2020 роки, схваленої Кабінетом Міністрів України, та зростаюча цифровізація суспільства ставить Україну перед необхідністю протистояти все більшій кількості викликів і загроз у кіберпросторі.

У відповідь на широкомасштабні атаки на критичну інфраструктуру в Україні в 2016 році було прийнято Національну стратегію кібербезпеки, а 2017-му Верховною Радою України – Закон «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України», які визначили правові й організаційні засади створення національної кіберекосистеми.

«Проведення Місячника кібербезпеки дасть можливість додатково акцентувати увагу на актуальності проблеми і фактично реалізувати функції просвіти, навчання та популяризації  і привернення уваги до цього важливого питання. Нами вже розроблено весь пакет документів, який передбачає реалізацію зазначеної ідеї на державному рівні вже у найближчому майбутньому», – сказав голова комітету з електронних комунікацій при ТПП України Володимир Коляденко.

Перший тиждень Місячника буде присвячений практиці базової кібергігієни і матиме за мету допомогти громадськості в установленні та додержанні повсякденних процедур, перевірок і загальної поведінки, необхідних для забезпечення безпеки в Інтернеті.Тема другого тижня – розширення цифрових навичок та освіти. Третій тиждень − визначення кібершахрайства, тобто інформування широкої громадськості про те, як ідентифікувати оманливий контент, щоб вберегти як себе, так і свої фінанси в Інтернеті. Під час заключного тижня можна буде ознайомитися з новими технологіям і конфіденційністю.

Одним із пріоритетів експерти назвали повернення України на високотехнологічні міжнародні виставки. Незабаром − представлення національної експозиції на Тижні кібербезпеки в Голландії, що, в свою чергу, проходитиме у рамках Місяця кібербезпеки Європи.

Крім того, Антикризовий центр кіберзахисту бізнесу при ТПП України та Держзв’язок України ініціювали видання спеціалізованого журналу під назвою «КІБЕРБЕЗПЕКА». На його сторінках виступатимуть провідні представники владних структур і бізнесу. Журнал розповсюджуватиметься в Верховній Раді України, Кабінеті Міністрів України, Адміністрації Президента, Міністерстві закордонних справ, дипломатичних установах зарубіжних країн в Україні й українських – за кордоном.

Теги: Комітет, комітет електронних комунікацій, Антикризовий Центр кібернетичного захисту бізнесу

Анонси

Останні новини