(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

ТПП УКРАЇНИ ДОПОМОЖЕ УКРАЇНСЬКИМ ПІДПРИЄМСТВАМ ВІДКРИТИ НОВІ РИНКИ В ТУРЕЧЧИНІ

16.03.2017

Торгово-промислова палата України націлена допомогти вітчизняним бізнесменам суттєво наростити товарообіг із Туреччиною вже найближчими роками. Про це президент Палати Геннадій Чижиков заявив під час українсько-турецького бізнес-форуму, який пройшов у рамках офіційного візиту національної делегації на чолі з прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом до Турецької Республіки.

 

    «Український експорт  до Туреччини за останні  три роки знизився майже на 70%. Такий  рівень торговельно-економічних відносин нас не  може  задовольняти. Україна намагається розширити асортимент свого експорту до Туреччини за рахунок збільшення продажу товарів із високою доданою вартістю. Для цього нам потрібно здійснити реструктуризацію української промисловості, розширити виробництво більш високотехнологічної й інноваційної продукції, створити сучасні конкурентоспроможні виробництва. ТПП намагається якомога ширше залучити до цього процесу  малі та середні підприємства. Ми запрошуємо турецький бізнес взяти участь у реалізації наших планів. Досвід Туреччини у  досягненні прогресу  в економіці останніми десятиріччями може бути дуже корисним для українських підприємців, зокрема у розвитку малого та середнього бізнесу й успішному виході на ринки ЄС», – сказав у своєму виступі президент ТПП України Геннадій Чижиков.

 

Організатор форуму – Зовнішньоекономічна комісія Туреччини (DEIK). Мета – обговорення нових напрямів взаємовигідної співпраці, експортно-імпортних інтересів, зацікавленості у виробничій кооперації, реалізації інвестиційних проектів. Участь у заході взяли  представники провідних бізнес-холдингів Турецької Республіки.

 

    «Вдячний турецьким колегам за підтримку і готовність поглиблювати двосторонню співпрацю наших країн. Окремо хочу наголосити на важливості інвестицій та успіху тих, хто інвестує в Україну. Нам не потрібні номінальні інвестиції – нам потрібні успішні інвестиції, тому що це запорука сталого економічного зростання для нашої країни», – сказав Володимир Гройсман.

 

Туреччина традиційно є одним із найважливіших торговельних партнерів України, одним із головних ринків для наших експортних товарів, вікном до ринків інших країн Близького Сходу та Африки. Україна і Туреччина мають потужний потенціал і можливості для співпраці, починаючи від надр і завершуючи космічними технологіями, можуть ефективно розвивати співробітництво у сферах енергетики, агропромислового комплексу, машинобудування, літакобудування. Перспективним проектом може стати й створення в Україні, за прикладом Туреччини,технопарку, який розкриє весь потенціал української науки і технологій.

 

На 2017 рік на порядку денному України та Туреччини стоять три важливі завдання: підписання Угоди про вільну торгівлю, оновленої Угоди про взаємне сприяння та захист інвестицій та Угоди про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на дохід і майно. Крім того, керівництво країн ставить за мету збільшити обсяг двостороннього товарообігу до 20 млрд доларів (у 2016 році – 3 млрд доларів).

 

Нагадаємо, Туреччина входить до числа країн, співробітництво з якими на рівні торгово-промислових палат розвивається найбільш динамічно. Вже понад 25 років успішно  працює Українсько-Турецька ділова рада, створена на базі Угоди про співробітництво між ТПП України та DEIK. Рада надає практичну допомогу бізнесменам у пошуку партнерів у сферах торгівлі та виробничої кооперації, залученні інвестицій, забезпечує інформаційне обслуговування стосовно законодавства, що регулює зовнішню торгівлю в обох країнах, і змін до нього, поширює комерційні пропозиції підприємств і фірм, проводить бізнес-форуми, конференції та щорічні засідання за участю українськихітурецьких підприємств.

Теги: ТППУ, Бізнес, Україна, Бізнес-форум, Туреччина, Україна-Туреччина

Анонси

Останні новини