м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

ТПП України організувала бізнес-місію до Катару

14.11.2018

Для збільшення обсягів торгівлі між нашими країнами є низка об’єктивних факторів: окрім високої імпортозалежності Катару, це також масштабні інфраструктурні проекти, які реалізуються в країні у контексті підготовки до чемпіонату світу з футболу у 2022 році. Бізнес-делегацію очолив перший віце-президент ТПП України Михайло Непран.

З 13 по 16 листопада 2018 року в рамках проведення спільного засідання Комісії з економічного, торговельного та технічного співробітництва між Урядом України та Урядом Держави Катар під головуванням першого віце-прем’єр-міністра України міністра економічного розвитку і торгівлі  С. І. Кубіва, ТПП України організувала діловий візит українських підприємців до Держави Катар.

Протягом перебування в Катарі члени бізнесової делегації будуть присутні на різного виду зустрічах, братимуть участь в катарсько-українському бізнес-форумі. Це дозволить їм установити прямі ділові контакти, налагодити взаємовигідні коопераційні зв’язки, отримати актуальну інформацію про ситуацію на катарських ринках.

Катарська сторона, зокрема,  зацікавлена в участі українських компаній у спорудженні на території Катару терміналів для зберігання (переробки) зернових і соняшникової олії з України. Крім того, у контексті підготовки країни до проведення чемпіонату світу з футболу 2022 р., перспективними напрямами розширення українського експорту до Катару залишаються поставки будівельних матеріалів та експорт послуг (виконання українськими компаніями робіт із будівництва доріг, готелів, спортивних об’єктів на правах субпідрядників, а також їх оснащення). 

Катар  одна з найбагатших країн світу. Держава має найвищий у світі ВВП на душу населення за паритетом купівельної спроможності;  до 14% домогосподарств держави є доларовими мільйонерами. Оскільки там  майже нічого не виробляється, а все імпортується,  це гарний ринок збуту з чисельністю більш ніж 2 млн мешканців, що залежить від імпорту молока, рису, яєць, мінеральної води та багатьох інших базових харчових продуктів. Сільське господарство задовольняє лише 10% потреб населення. 

Історія українсько-катарських двосторонніх відносин розпочалася не так давно – з першим візитом до нашої держави Еміра Держави Катар шейха Хамада бін Халіфи Аль Тані у 2011 році.  А з 2014 року при ТПП України над зміцненням співпраці  бізнесових кіл обох країн і розвитком співробітництва в галузі торгівлі, інвестицій, технологій і послуг працює Українсько-Катарська ділова рада. Ми також маємо постійного офіційного представника ТПП України у Державі Катар Мустафу М Кафаджі.  Палата щодня працює над тим, щоб бізнесу обох країн було легше знаходити спільну мову.  

За результатами 2017 року Україна та Катар досягли найвищого показника обсягів двосторонньої торгівлі за всю історію дипломатичних відносин між країнами. За підсумками січня – жовтня 2017 року загальний обсяг українсько-катарської торгівлі товарами становив 47,5 млн дол. США,  з яких  37,5 млн  обсяги українського експорту.

 

Теги: ТППУ, Україна, Катар, бізнес-місія

Анонси

Останні новини

Більше новин