(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

ТПП України представила можливості інвестицій і кооперації на економічному форумі «Україна-Баварія» у Мюнхені

24.01.2018

Участь у форумі взяли понад 160 бізнесменів із України та Німеччини, президент ТПП України Геннадій Чижиков, перший віце-прем’єр-міністр України – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, представники торгово-промислових палат обох країн.

«Німеччина завжди була і залишається одним із ключових світових партнерів України. Ми цінуємо внесок німецького бізнесу в розвиток української економіки, допомогу у проведенні наших внутрішніх реформ. У співпраці з німецькими, зокрема баварськими, фірмами Україна бажала б увійти до світових ланцюгів доданої вартості, де український виробник здобуде гідні позиції та вигідні можливості для збільшення виробництва середньо- та високотехнологічної продукції. Наш колега пан Александр Маркус оптимістично вважає, що в Україні зараз починається золотий вік для іноземних інвестицій. Я повністю з ним згоден і запрошую баварські фірми для роботи в Україні», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Серед перспективних сфер для кооперації він назвав, зокрема,  створення інфраструктурних об’єктів в агропромисловому комплексі; участь у розвитку української ІТ-галузі й авіакосмічної промисловості, в процесі приватизації державних підприємств в 2018 році; впровадження німецьких технологій, ноу-хау й інвестицій у сільськогосподарське та транспортне машинобудування; налагодження виробництва в Україні дорожньої техніки, а також співпрацю у харчовій та переробній промисловості тощо.

Форум проходив на базі Торгово-промислової палати землі Баварія. Баварія є одним із найбільших торговельних партнерів України за обсягами експортно-імпортних операцій у Німеччині. На цю федеральну землю припадає до 20% усього валового внутрішнього продукту ФРН.

Перший віце-прем’єр-міністр України ознайомив учасників форуму з останніми економічними законодавчими актами, кроками, які зроблені на шляху економічного зростання.

«Україна чітко уявляє, куди вона рухається в своєму економічному розвитку, має програму, а також  амбіції стати євразійським хабом. Ми говоримо не про політику виживання, ми говоримо про стратегічний розвиток. У нас є чіткий план бачення розвитку, щорічного росту ВВП на рівні від 3 до 7  відсотків. І ми цього доб’ємося», – сказав Степан Кубів.

З моменту створення незалежної України Німеччина стала одним із наших найактивніших міжнародних партнерів – входить до п’ятірки найбільших інвесторів України, є одним із головних торговельних партнерів.  За різними даними, сьогодні в Україні працює майже 2000 великих, середніх і малих компаній і підприємств ФРН.

За даними баварського статвідомства, за підсумками 9 місяців 2017 року експорт баварських товарів і послуг до України становив 392 млн євро, що на 27,8% більше показника аналогічного періоду минулого року; імпорт товарів і послуг із України до Баварії сягнув 222 мільйонів євро, що на 31,7% більше порівняно з аналогічним періодом попереднього року.

За інформацією Міністерства економіки, засобів масової інформації, енергетики та технологій Баварії, зовнішньоекономічні зв’язки з Україною підтримують 718 баварських підприємств. Зокрема, експортно-імпортні операції з Україною здійснюють 615 баварських компаній (99 імпортерів і 516 експортерів); 185 підприємств Баварії мають свої представництва та філії в Україні, а також є співвласниками українських компаній.

 

 

 

 

Теги: ТППУ, Бізнес, Бізнес-форум, Україна, підприємництво, Німеччина

Анонси

Останні новини