(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

ТПП України сприяє реалізації Європейського зеленого курсу

11.08.2020

В останні роки Україна відіграє невід’ємну роль у реалізації Європейського зеленого курсу (ЄЗК). Вона вже робить свій внесок у спільні зусилля щодо створення кліматично нейтрального європейського континенту, зокрема у рамках Паризької Угоди, Цілей сталого розвитку ООН 2030 та Угоди про асоціацію з ЄС. Концепція Європейського зеленого курсу, серед іншого, є логічним продовженням світових зусиль із озеленення економіки.

Торгово-промислова палата України активно долучається до діалогу з урядом стосовно участі України у досягненні цілей ЄЗК.

Так, 10 серпня в Кабінеті Міністрів відбулось засідання Міжвідомчої робочої групи з питань координації подолання наслідків зміни клімату в рамках ініціативи Європейської Комісії “Європейська зелена угода”, в якому взяв участь Голова Комітету підприємців з питань природокористування та охорони довкілля при ТПП України Святослав Куруленко.

Позиційний документ, який було розглянуто на засіданні, підготовлений за результатами низки консультацій із зацікавленими сторонами, опрацювання аналітичних матеріалів органів виконавчої влади, публічних експертних дискусій та опублікованих аналітичних документів неурядових ініціатив. Він визначає основні принципи та потенційні напрямки започаткування діалогу з ЄС щодо участі України у Європейському зеленому курсі.

«ТПП України підготувала конкретні пропозиції до зазначеного Позиційного документа. Вони містять пункти щодо перспективних напрямків співробітництва в рамках ЄЗК, які важливі для бізнесу. Зокрема, в напрямку «Промисловість для чистої та циркулярної економіки» - це пріоритизація на державному рівні трансформації економіки в більш екологічну для спрямування капіталу промисловості в модернізацію підприємств. Що стосується напрямку «Чиста, доступна та безпечна енергія», ми пропонуємо підготовку договору між ЄС та Україною про взаємне визнання гарантій походження, виданих у ЄС, та сумісних систем гарантій походження, створених в Україні, як обов’язкової умови прямого імпорту чи експорту чистої енергії між сторонами», - зазначив Святослав Куруленко.

Раніше, наприкінці липня, Комітет підприємців з питань природокористування та охорони довкілля при ТПП України також взяв участь у засіданні круглого столу, організованого Комітетом Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування, щодо національної системи торгівлі квотами на викиди парникових газів згідно Директиви №2003/87/ЄС. На засіданні Святослав Куруленко виступив із пропозиціями для впровадження такої системи.

Починаючи з 2016 року, Торгово-промислова палата України регулярно обговорює з бізнесом питання зміни клімату. Це призвело до перших результатів і позитивних зрушень. Так, Верховною Радою було прийнято Закон «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів», який набуває чинності з 1 січня 2021 року.

Анонси

Останні новини