м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

ТПП України закликає народних депутатів України підтримати проєкт закону №10439-2 щодо перезавантаження БЕБ

20.02.2024

Враховуючи актуальність та важливість питання перезавантаження БЕБ, у ТПП України проаналізували та опрацювали низку законопроектів щодо Бюро економічної безпеки № 10439 (КМУ) та №10439-2 (народні депутати)  й за результатами розгляду вважаємо за доцільне ухвалення проєкту закону №10439-2 у першому читанні з подальшим доопрацюванням законопроекту до 2 читання з урахуванням пропозицій бізнесу - для забезпечення основи для ефективної боротьби з економічними злочинами.  

Ключовими проблемами роботи Бюро, які свідчать про те, що наразі БЕБ не відповідає закладеній при створенні органу концепції та потребам бізнесу, є конкурсні відбори з порушеннями; непередбачуваність органу через високу ротацію та відсутність відповідальних; переважання правоохоронної функції над аналітичною; тиск на бізнес інших правоохоронних органів через неефективність БЕБ.  

Серед низки законопроектів щодо реформування БЕБ саме №10439-2 забезпечує захист інтересів бізнесу. 

Натомість, законопроект за №10439 суперечить взятим Україною зобов’язанням, а також не відповідає пріоритетам G7, які було опубліковано нещодавно. В той час як законопроєкти №10088-1, №10439-2 - найбільше відповідають вимогам міжнародних партнерів. 

Сьогодні наявна необхідність перезавантаження БЕБ, після переатестації кадрів, донабору співробітників до передбаченого Законом про БЕБ рівня та повноцінного фінансування Бюро. 

Для встановлення певних нормативних запобіжників щодо тиску на бізнес з боку правоохоронних органів - важливим є після перезавантаження БЕБ - реалізувати і зміни до КПК, які містяться у проєктах №10440-3 та 10440-2, передусім у частині захисту прав бізнесу.

Теги: бізнес, ТППУ, Верховна Рада України, G7, Бюро економічної безпеки

Анонси

Останні новини