м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

ТПП України запровадила програму «MBA» для енергоменеджерів

26.09.2017

Торгово-промислова палата України разом із партнерами – німецько-українським партнерським проектом торгово-промислових палат (KVP Ukraine) та Товариством міжнародної співпраці (GIZ) розпочинає впровадження в Україні програми підготовки європейських енергоменеджерів EUREM (European Energy Mananger), яка дістала визнання у 28 країнах світу.

«Рівень енергоємності виробництва в Україні втричі вищий, ніж у Європі та США. У структурі собівартості вітчизняного ВВП співвідношення енерговитрат і заробітної плати становить 70% на 10%, тоді як у Німеччині порівну – 35% на 35%. Торгово-промислова палата України допоможе українським підприємствам інтегруватись у європейську господарську систему. Ми запроваджуємо своєрідний «MBA» для енергоменеджерів. Для реалізації системного підходу і підвищення енергоефективності промислового підприємства важливою є підготовка висококваліфікованих енергоменеджерів. Наша програма спрямована на надання базових знань у галузі тепло- та електроенергетики, ознайомлення з сучасними технологіями й обладнанням, світовими тенденціями розвитку енергетики, навчання системному підходу до вирішення завдань енергозбереження. Переконаний: визнання того, що енергія є одним із видів ресурсів, який потребує такого ж управління, як будь-який інший, є основою для поліпшення енергоефективності та зниження енерговитрат промислового підприємства», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Програма зменшує енерговитрати та викиди парникових газів у всьому світі.

«Для досягнення бажаних результатів у сфері енергозбереження недостатньо лише вживати відповідних заходів. Потрібно також систематично здійснювати управління енергоспоживанням, пріоритетне завдання якого – зниження витрат на енергоресурси за необхідної їх кількості й якості. Відновлювальна енергетика має дуже сильне лоббі серед політиків у Німеччині. Наші депутати навіть не наважуються дискутувати на тему доречності її розвитку», – зазначив д-р Роберт Шмідт, засновник програми EUREM.

До цього часу українські промислові підприємства, як правило, акцент робили на задоволенні потреб виробництва в енергетичних носіях і не надавали великого значення ефективності їх використання. Таким чином, ефективне використання енергії стало одним із головних питань, вирішення якого потребує особливої уваги з боку керівництва підприємств, зокрема промислових із енергомісткими технологічними процесами.

«Я впевнений, що енергоефективність та альтернативна енергетика – індустрія на $10+ млрд – одна з головних сфер «нової економіки». І для неї потрібні не тільки правильні закони, а й грамотні фахівці. Дякую організаторам – ТПП України, Німецькому товариству міжнародного співробітництва (GIZ), партнерському проекту німецько-українських палат (KVP) за таку ініціативу. Системний підхід обов’язково має дати синергію. Разом ми зробимо Україну незалежною і в енергетиці, і в економіці», – сказав народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк.

Теги: ТППУ, енергетика, зелений директорат, Німеччина, зелена модернізація економіки, EUREM

Анонси

Останні новини