м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Триває робота над ухваленням законопроекту про врегулювання відносин виробників із торговельними мережами

16.08.2022

Представники ТПП України, асоціацій виробників харчових продуктів, експертів та ритейлу обговорили із головою Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетьманцевим відносини виробників із торговельними мережами.

Учасники робочої зустрічі висловили свою позицію щодо ситуації на ринку, зокрема заборгованості ритейлу перед виробниками, та можливість законодавчого врегулювання взаємовідносин між виробниками та торговельними мережами.

Виробники наголосили, що втрачають можливість забезпечувати громадян якісними харчовими продуктами та своєчасно розраховуватись з постачальниками сировини через серйозну заборгованість ритейлу (10 мільярдів гривень станом на лютий), а в умовах воєнного стану - це загрожує продовольчій безпеці країни.

 

 

 

Асоціації виробників харчових продуктів закликають до законодавчого врегулювання проблеми. Йдеться про ухвалення законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання окремих питань торговельної діяльності харчовими продуктами».

Законопроект розроблено силами представників підприємств аграрного сектору, харчової та переробної промисловості, з урахуванням кращих вітчизняних й закордонних практик, а також з використанням положень європейського законодавства.

 

 

Документ сприятиме захисту законних інтересів українських виробників у сфері взаємовідносин з торговельними мережами, наголосив перший віце-президент ТПП України М. Непран під час зустрічі.

«Консолідований представниками ринку законопроект усуне недобросовісні та несправедливі практики, які ставлять національних виробників в невигідне становище та шкодять галузі виробництва харчових продуктів. Законопроект враховує вимоги відповідної європейської Директиви і наведе лад», - сказав М. Непран.


Він подякував учасникам за відверту дискусію і закликав уряд долучитись до врегулювання ситуації, оскільки зростання боргу торгових мереж перед виробниками негативно позначається на фінансово-економічному стані харчової галузі.10:33

Теги: законопроект, ТППУ, Верховна Рада України

Анонси

Останні новини

Більше новин