(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Турецький ринок у фокусі українських експортерів

22.02.2019

Перед нашими державами стоїть завдання досягти товарообігу в 10 млрд дол. США. Інструментами для цього є поглиблення наших відносин. Про це йшлося на конференції «Україна-Туреччина» у ТПП України. Співорганізатором заходу виступила Зовнішньоекономічна рада Туреччини (DEiK).

«Туреччина – наш стратегічний партнер в економіці. Ця динаміка дає нам позитив, і ми впевнені, що досягнемо ще кращих результатів. Як сказав сьогодні новопризначений посол Туреччини в Україні Ягмур Гюльдере, економіка - це не лише торгівля. Дійсно, торгівля – це тільки частина двостороннього співробітництва. Важливою його складовою є також інвестиції, співпраця бізнесів у формі створення спільних підприємств і спільних виробничих та переробних потужностей. Майже 600 турецьких компаній уже інвестували в Україну понад 2 млрд дол. США. За останні роки турецькі підприємства взяли участь у більш ніж 150 проектах в Україні на суму 5,1 млрд дол. США. В Туреччину почав інвестувати й український бізнес. Так, у нашій співпраці все добре, але повинно стати ще краще. І ми над цим працюємо», – зазначив президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Найкращим способом прискореного розвитку сучасних виробництв і сервісів могло б стати збільшення турецьких інвестицій в українську економіку.

Нині турецькі інвестиції спрямовано в підприємства промисловості, інформації та телекомунікації, оптову та роздрібну торгівлю, ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів, діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування.

За експертними оцінками, загальний обсяг турецьких інвестицій в Україну з урахуванням фінансових ресурсів, залучених через банківські структури та спільні підприємства, які розташовані у третіх країнах, становить до 3 млрд  дол. США.

«Торгівля – це лише одне крило економіки. Інвестиції у розмірі 3 млрд дол. – не та цифра, на якій ми повинні зупинятися. Ми будемо розвивати наші відносини та вирішувати проблеми бізнесу», – пообіцяв посол Туреччини в Україні Ягмур Гюльдере.

ТПП України намагається якомога ширше залучити до зовнішньоекономічної діяльності малі та середні підприємства. Ми запрошуємо турецький бізнес взяти участь в цьому процесі, оскільки турецькі бізнесмени мають значний досвід розвитку малого та середнього бізнесу й успішного виходу на ринки ЄС.

«Україна – це однозначно європейська країна, що має гарний потенціал», – підкреслив Ісмет Язиджи, генеральний директор генерального партнера заходу – компанії lifecell.

 

Теги: ТППУ, Туреччина, Україна-Туреччина