(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

У березні цього року ТПП України відзначає 10-річний ювілей впровадження системи карнетів АТА в Україні

13.03.2018

1 березня 2008 року в Україні почав діяти Порядок митного оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон із використанням карнетiв АТА. Гарантуючою організацією, що видає їх в Україні, за розпорядженням Кабінету Міністрів України від 31.12.2004 р. № 988-р, визначено Торгово-промислову палату України.

Для ТПП України це не просто чергова річниця. Це прекрасна нагода оцінити вагомий внесок Палати у спільну справу просування вітчизняного бізнесу на світові ринки. Завдяки зусиллям команди фахівців ТПП України та їхній самовідданій праці за 10 років функціонування на території України система карнетів АТА набула ознак бренду у сфері надання експортних послуг. ТПП України стала повноправним членом Всесвітньої ради з питань карнетів АТА Міжнародної торгової палати, тісна й активна співпраця з якою дає можливість не тільки бути обізнаними з основними тенденціями функціонування та розвитку світової системи карнетів АТА, але й брати участь у формуванні порядку денного цієї Ради.

Торгово-промислова палата України спрямовувала та спрямовує зусилля на розвиток системи карнетів АТА в Україні. Одним із таких чинників є делегування права видачі карнетів АТА регіональним ТПП. Цей крок дозволив представникам ділових кіл отримувати карнети АТА у своїх регіонах. Наразі майже всі регіональні палати видають карнети АТА. Ще одним чинником розвитку та забезпечення функціонування системи карнетів АТА на всій території України є розробка фахівцями ТПП України та впровадження сервісу online подання заявки на отримання карнета АТА. Слід зазначити, що такий сервіс ТПП України запропонувала першою серед усіх членів Всесвітньої ради з питань карнетів АТА Міжнародної торгової палати, якихна сьогодні налічується майже 80.

Важливо підкреслити і той факт, що ТПП України також першою розробила та впровадила програмне забезпечення, за допомогою якого здійснюються виготовлення карнетів АТА й електронний інформаційний обмін із митними органам нашої країни щодо карнетів АТА, виданих в Україні.

«Успіх – це те, що не приходить одразу, успіх вимагає відданості та наполегливості. Крок за кроком ентузіазм і цілеспрямованість ведуть до реальних досягнень. Я з гордістю хочу сказати, що десятирічний ювілей дозволяє стверджувати: ми на вірному шляху до досягнення мети. Система карнетів АТА, впроваджена в нашій країні Торгово-промисловою палатою України, отримує схвальні відгуки від вітчизняних і зарубіжних колег, фахівців, експертів, представників бізнесу. Приємно також зазначити, що міжнародні та вітчизняні рейтинги фіксують стрімкий прогрес у практиці користування системою карнетів АТА для розвитку міжнародних економічних відносин. І я щиро вдячний тим, хто стояв на початку важкого шляху впровадження системи в Україні, тим, чиї зусилля, відповідальне ставлення до роботи, вміння йти до поставленої мети попри будь-які труднощі призвели до сьогоднішнього успіху, – моїм колегам і нашим партнерам», – зазначив керівник Офісу забезпечення функціонування системи карнетів АТА ТПП України Олексій Житник.

 

Теги: ТППУ, карнет АТА, Україна, підприємництво

Анонси

Останні новини