(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

У наступному році Україна запровадить електронні візи для понад 45 країн

11.12.2017

Про це розповів начальник управління туризму КМДА Антон Тараненко під час засідання комітету туристично-готельної індустрії у ТПП України.

Засідання комітету було присвячене темі проблем під час отримання візи й перетина українського кордону - останнім часом в управління туризму КМДА надходило  багато скарг від туроператорів й туристів, щодо цього, тож комітет ініціював проведення круглого столу, у якому, крім столичних туроператорів, що  займаються ринками Індії, Китаю, Ірану та Антона Тараненка також взяли участь  представниками консульської й прикордонної служби.

У ході круглого столу учасники домовились, що  з січня 2018 року будуть впроваджені електронні візи для понад 45 країн, що значно пришвидшить проходження кордону. Електронна віза буде коштувати 65$, так само як звичайна. Також у наступному році запрацюють 10 нових візових центрів в таких країнах як Ангола, Індія, Єгипет, Китай ( 3 центри), Туніс, Марокко. Для сплати візи в аеропорту обіцяють приймати банківські картки.

Для туристів країн з можливими ризиками терористичної загрози погодження щодо отримання візи від спецслужб буде скорочено до 5 діб, якщо не має відповіді оформлення візи погоджується.

Також учасники запропонували відмінити візи для туристів на строк до 5 днів ( stopover), або хоча б реанімувати проект щодо указу президента ( про безвіз ) громадянам, які мають шенген, американську, японську візу або вид на проживання в цих країнах.

«За 2016 рік було видано понад 50 000 віз, при середній вартості 80$ за візу, країна заробила 4 млн. долларів. Якщо ми спростимо візовий режим або зробимо стоповер на 5 днів, то до нас завітають додатково 2-3 мільйони туристів, які витратять мінімум 300$ на особу, це майже 900 млн. доларів проти 4х за платну візу!», сказав Антон Тараненко, начальник управління туризму КМДА.

У ході засідання учасники домовились про додаткову зустріч з прикордонниками, вже з початку наступного року.

«Є пропозиція допрацювати перелік туристичних операторів які працюють з ринками Індії та Китаю й надати його прикордонникам, задля налагодження коммунікації», - сказала голова комітету Алла Шаповалова.

 

Теги: ТППУ, комітет, туризм