м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

У ТПП України презентували законопроект про створення Національного бюро фінансової безпеки

22.03.2018

Законопроект про Національне бюро фінансової безпеки, підготовлений народним депутатом України Ніною Южаніною, зареєстровано у Верховній Раді під № 8157. Авторський колектив законопроекту, на чолі зі Світланою Воробей, заступником голови секретаріату Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики, презентував його керівництву 25 регіональних торгово-промислових палат та членам ТПП України, які зібралися з усіх областей.

Як зазначають автори законопроекту, Національне бюро фінансової безпеки – український аналог європейських органів з контролю за публічними фінансами. Метою створення НБФБ є виявлення та усунення негативних явищ, в тому числі економічних чинників, що створюють передумови для порушень і спонукають до незаконних дій суб’єктів господарювання. 

Згідно із законопроектом дві третини роботи органу складатиме інформаційно-аналітична діяльність, що полягатиме у вивченні інформації з державних баз даних та інших джерел про обіг публічних фінансів та суб'єктів такого обігу. Дії силового блоку стануть крайньою мірою.

До завдань Національного бюро фінансової безпеки входитимуть питання пов'язані із використанням бюджетних коштів, тому цей орган буде рівновіддаленим від усіх органів виконавчої гілки влади.

Загалом члени Торгово-промислової палати України пітримали законопроект в частині створення додаткових гарантій для бізнесу, проте висловили й побажання щодо поліпшення документу. Наразі ТПП України разом із регіональними палатами продовжує працювати над пропозиціями щодо поліпшення законопроекту.

Теги: ТППУ, Бізнес, підприємництво, законопроект, Національне бюро фінансової безпеки

Анонси

Останні новини

Більше новин