м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

У ТПП УКРАЇНИ ПРЕЗЕНТУВАЛИ МОЖЛИВОСТІ ЧОРНОМОРСЬКОГО БАНКУ ТОРГІВЛІ ТА РОЗВИТКУ

06.04.2017

За роки роботи в Україні Чорноморський банк торгівлі та розвитку надав допомогу цілій низці секторів. ЧБТР переважно працює з приватними компаніями, в першу чергу підтримуючи проекти, що передбачають відкриття нових робочих місць, підвищення рівня життя і добробуту населення. Загальна вартість затверджених банком проектів у 2016 році досягла 4,9 млрд євро. Проектне портфоліо ЧБТР в Україні на сьогоднішній день становить близько 560 млн євро.

Пріоритетними напрямами діяльності ЧБТР у регіоні є фінансування проектів, що становлять взаємний інтерес для країн-членів, зокрема, в енергетиці, промисловості, транспортній сфері, а також кредитування торгових операцій.

«Чорноморський регіон має тривалу історію співпраці, але також подолав періоди політичних загострень і конфліктів між окремими країнами. Важливо відзначити, що ЧБТР створює сприятливі умови для зниження ризику виникнення конфліктів шляхом реалізації взаємовигідних проектів у всіх країнах – членах банку», – зазначив перший віце-президент ТПП України Михайло Непран.

Основна мета ЧБТР – допомога малому та средньому бізнесу шляхом прямого фінансування та участі в його капіталі, а також надання спеціальних кредитних ліній місцевим фінансовим інститутам для підтримки МСП, лізингових операцій, міжнародної торгівлі тощо. Частка фінансування через місцеві банки досить висока і сягає 40% банківського портфеля.

«Як регіональний банк розвитку, ми хочемо бачити Чорноморський регіон привабливим в інвестиційному плані. Ми розглядаємо політичну стабільність і демократію як важливі умови для сталого економічного зростання, збільшення зайнятості населення та розширення регіонального співробітництва», – сказав генеральний секретар ЧБТР Серафім Цокас.

Чорноморський банк торгівлі та розвитку, із штаб-квартирою в м. Салоніки (Греція), – міжнародна фінансова організація, створена в 1999 році з метою підтримки регіонального розвитку та кооперації країн Чорноморського регіону. Його засновниками є Албанія, Вірменія, Азербайджан, Болгарія, Грузія, Греція, Молдова, Румунія, Росія, Туреччина й Україна, що входять до Організації Чорноморського економічного співробітництва.

Теги: ТППУ, фінанси, банківський сектор, інвестиції

Анонси

Останні новини