м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

У ТПП УКРАЇНИ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ПЕРЕВАГИ COSME ДЛЯ УКРАЇНСЬКОГО БІЗНЕСУ

28.03.2017

Українські бізнесмени мають можливість отримати фахові консультації та аналітику, супроводження експортно-імпортної діяльності та розширення торговельно-економічних зв’язків. У контексті ратифікації Угоди про участь України в програмі ЄС «Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу (COSME) (2014–2020)» і затвердження її Президентом України Торгово-промислова палата України разом із Інститутом фізики НАН України та Міністерством економічного розвитку і торгівлі України (члени консорціуму «EEN-Ukraine») організувала інформаційний день для вітчизняних компаній, підприємців і підприємств стосовно питань програми COSME.

COSME (Competitiveness of Small and Medium Enterprises) розроблена як програма грантів для прямого фінансування МСП і розрахована на період із 2014 по 2020 роки. Її загальний бюджет – 2,3 млрд євро. Слід зауважити, що Євросоюз покрив внесок України на участь у COSME у розмірі 1 млн євро. COSME полегшує підприємствам вихід на зовнішні ринки. Освітня частина програми включає обмін досвідом, зокрема із залученням коштів у рамках програми «Еразмус для підприємців», різноманітні секторальні конференції, тренінги, семінари, програми з обміну, стажування.

Консорціум EEN-Ukraine був створений у 2011 році з метою інформування та залучення українських підприємств до використання можливостей програм COSME, HORIZON 2020 та усіх інших програм і проектів фінансової підтримки ЄС, доступних для України. Члени консорціуму відповідають на запити європейських учасників EEN, роблять вибіркову оцінку проектів комерційних і технологічних профілів, що розміщуються в системі EEN, а також навчають користуванню усіма можливостями системи. Вони допомагають у пошуку партнерів у ЄС для участі у проектах (багато проектів COSME передбачають формування міжнародного консорціуму учасників, як правило, це не менше чотирьох організацій із не менш ніж трьох різних країн).

Це –  лише перший успішний досвід створення консорціуму в Україні. Відповідно до правил ЄС, на території України може бути створено ще 5–6 додаткових консорціумів у рамках EEN. Реєстрація нового консорціуму можлива під час відповідного конкурсу, оголошеного ЄС. Інформацію щодо нього можна отримати у щорічній робочій програмі COSME.

Нагадаємо, що 9 березня 2017 року Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про ратифікацію Угоди між Урядом України і Європейським Союзом про участь України в програмі ЄС «Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу (COSME) (2014–2020)». Це дасть змогу Україні реалізовувати проекти за такими напрямами програми: покращення умов доступу малих і середніх підприємств на ринки; покращення умов для конкурентоспроможності; формування культури ведення бізнесу.

Теги: Бізнес, ТППУ, Європейський Союз (ЄС), COSME, EEN

Анонси

Останні новини