(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Члени авіаційного комітету вимагають невідкладних заходів для збереження галузі

24.03.2020

Учасники дистанційного засідання Авіаційного комітету при Торгово-промисловій палаті України обговорили виклики та загрози майбутньому авіаційної та туристичної галузей України внаслідок поширення коронавірусної інфекції COVID-19.

Зокрема, йшлося про необхідність  звернення до органів державної влади щодо надання податкових канікул підприємствам авіаційної галузі; реструктуризації  заборгованості, що виникне перед державними підприємствами за період карантинних заходів із подальшим компенсаторним механізмом; інших пільг, що можуть підтримати галузь та зберегти компанії   від банкрутства; пільгового кредитування учасників авіаційної галузі для подолання наслідків, спричинених карантинними заходами.

 

Члени комітету підкреслювали, що небезпечною проблематикою  галузі є великі економічні та фінансові збитки, внаслідок яких значна частина підприємств самостійно не зможе відновитися в найближчому майбутньому.

Так, за підрахунками членів  Авіаційного комітету, вони становитимуть  щонайменше від десяти до п’ятнадцяти мільярдів гривень тільки в першому кварталі поточного року. Найбільш вразливими підприємствами,  з точки зору економічних наслідків, є аеропорти та українські авіакомпаніі, метеорологічні центри та служби, хендлінгові та авіапаливозаправні  компанії, компанії з технічного обслуговування повітряних суден, кейтерингові компанії, спеціалізовані державні підприємства, такі як Украерорух та державні аеропорти. Тому без  державної підтримки країна недоотримає мільярди податкових надходжень до бюджету, матиме збанкрутілу галузь, а тисячі українців втратять робочі місця.

Члени комітету зазначили, що для відновлення повноцінної діяльності авіаційної галузі, обслуговуючих підприємств, туристичних компаній тощо потрібно невідкладно забезпечити з боку державної влади пакет реанімаційних кроків.

На засіданні ухвалено рішення надіслати підготовлені за результатами обговорення пропозиції щодо невідкладних дій з боку влади для збереження галузі.

Зокрема, пакет антикризових заходів передбачає: можливість надання підприємствам галузі стабілізаційних кредитів; дозвіл надавати відпустки без збереження заробітної плати до закінчення карантину за згодою сторін;  виплату допомоги з тимчасової непрацездатності за рахунок коштів держави при простої виробництва; право для державних аеропортів надавати канікули користувачам послуг для оплати послуг із подальшою компенсацією з боку держави; можливість автоматично пролонгувати дію сертифікатів та актів льотних перевірок аеродромів.

Окремо учасники наголосили на критичній необхідності залучення підприємств середнього та малого українського бізнесу до обговорення антикризових заходів із органами державної влади та місцевого самоврядування. В іншому разі туристичну, авіаційну та готельну галузі може охопити рецесія, незрівнянно гірша, ніж у 2008 році, тож і період відновлення буде значно тривалішим.

Водночас, при відвертому діалозі та партнерстві бізнесу та влади, економічної катастрофи можна уникнути. Оскільки найбільший страх бізнесу – залишитися сам-на-сам із викликами пандемії.

Анонси

Останні новини