м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Укравтодор впровадить трирічну програму підвищення безпеки на дорогах

23.06.2017

На заключній гала-сесії Першого міжнародного конгресу з питань реформування системи управління безпекою дорожнього руху його учасники Конгресу обговорили різні аспекти проблеми – від державної політики в цій сфері до аналізу стану дорожньої інфраструктури та захисту прав потерпілих у ДТП. За результатами дослідження Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), ДТП є найпоширенішою причиною смерті українців віком від 15 до 24 років.

«Термінові заходи з безпеки руху – не тільки гостра необхідність. Це ще й економічне питання. Політика держави, спрямована на зниження рівня ДТП, і відповідні заходи обійдуться бюджету значно дешевше, ніж втрати через надвисоку аварійність», – підкреслив Ярослав Дубневич, голова Комітету Верховної Ради України з питань транспорту.

Нагадаємо, що у грудні 2015 року відбулися перші в історії українського парламенту тематичні парламентські слухання «Стан і перспективи забезпечення в Україні безпеки дорожнього руху». Їх рекомендації були схвалені постановою Верховної Ради в квітні 2016 року.

«Розробка і затвердження Міністерством внутрішніх справ технічного регламенту, що стосується відеофіксації, є вкрай важливим. Створення окремого незалежного агентства з безпеки дорожнього руху України посилить контроль і забезпечить прозорість управління безпекою», – додав голова транспортного Комітету ВР.

Зараз на розгляді Комітету ВР з питань транспорту знаходиться законопроект про створення Національного агентства з питань організації та безпеки дорожнього руху. Це той самий орган, який безпосередньо втілюватиме державну політику в цій сфері. Технічне завдання зі створення системи автоматичної фіксації порушень теж на етапі завершення.

«Кращі дороги – це більша швидкість, а більша швидкість – це небезпечний рух. Окрім будівництва й якісного ремонту доріг, ми маємо піклуватися про те, аби убезпечити всіх учасників дорожнього руху. Укравтодором запропоновано трирічну програму підвищення безпеки на дорогах, яка покликана максимально убезпечити учасників дорожнього руху. Розумні транспортні системи (ITS), якісні знаки на дорогах, нові технічні стандарти доріг, інфраструктура безпеки – усі ці заходи є запорукою щасливих і безпечних подорожей», – додав Славомір Новак, керівник Державного агентства автомобільних доріг України.

Трирічна національна програма підвищення безпеки на дорогах передбачає будівництво 500 кільцевих розв’язок, що суттєво знизить кількість ДТП; оновлення технічних стандартів проектування та будівництва доріг; втілення інтелектуальних транспортних систем; автоматизацію контролю за швидкістю транспортних засобів; побудову мережі вагових транспортних комплексів, які зважують транспортні засоби у русі; облаштування 1000 наземних пішохідних переходів із острівками безпеки, освітленням, дорожніми знаками та розміткою; створення безпечних перехресть; спорудження надземних і підземних пішохідних переходів; будівництво об’їзних доріг біля населених пунктів.

Теги: ТППУ, безпека на дорогах, конгрес, Укравтодор

Анонси

Останні новини