(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Україна – Чехія: можливості співпраці бізнесу під час глобальних змін

25.05.2021

Сьогодні відбувся онлайн-бізнес-форум за участю українських та чеських дипломатичних установ, профільних міністерств, керівництва ТПП обох країн і ділових кіл України та Республіки Чехія.

Чехія залишається одним з найбільш перспективних торгово-економічних партнерів України в Центрально-східній Європі. У 2020 році Чехія посіла 14 місце за обсягами торгівлі товарами України у світі і 7 місце серед країн Європи за обсягами українського експорту. 

В Україні працює понад 200 чеських компаній. Більшість чеських інвестицій йде в промисловість, нерухомість, оптову та роздрібну торгівлю, ремонт автотранспорту. 

ТПП України вже тривалий час активно співпрацює з чеськими колегами. Було проведено значну кількість ділових заходів разом з Чеською торговою палатою за участі прем’єр-міністрів, послів та інших високопосадовців України та Чехії. Такий захід відбувся і сьогодні.

Складовою форуму стали B2B-переговори на базі платформи Eventtia, яку надала Чеська палата. У переговорах взяли участь десятки компаній з обох країн. Це представники IT-сфери, фарми, агросектора, машинобудування. 

Зараз відновлюється активна робота в пандемічних умовах - з’являються нові формати співпраці, створюються нові платформи для ділових контактів. Торгові палати несуть особливу відповідальність як основні бізнес-асоціації за підтримку бізнесу, створення для нього нових можливостей, пошуку експортних ринків. 

 

Довідково:

На тлі економічної кризи, спричиненої пандемією коронавірусу, у 2020 р. товарообіг між країнами скоротився на 13,7% та становив 1799 млн. дол. США. Експорт з України в ЧР зменшився на 10,3% і склав 826,3 млн. дол. США. Імпорт скоротився на 16,5% та становив 972,7 млн. дол. США. Негативне сальдо торгівлі товарами становило 146,4 млн. дол. США. 

Основні товарні позиції українського експорту в Чехію: руда, шлаки, попіл – 39,3% від загального обсягу, електричні машини і устаткування – 24,9%, деревина і вироби з неї – 5,0%, чорні метали – 4,5%, реактори ядерні, котли, устаткування – 3,3%, палива мінеральні, нафта, електроенергія – 2,4%.

Основні товарні позиції імпорту з Чехії в Україну: засоби наземного транспорту – 19,5%, реактори ядерні, котли, устаткування – 17,0%, електричні машини і устаткування – 14,5%, пластмаси, полімерні матеріали – 6,3%, палива мінеральні, нафта і продукти її перегонки – 4,4, різні готові вироби – 4,3%.

Джерело: Міністерство закордонних справ

Анонси

Останні новини