(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Україна-Литва: подальша співпраця

18.09.2020

17 вересня відбулося спільне засідання українсько-литовської та литовсько-української ділових рад в онлайн-форматі під головуванням президента УСПП Анатолія Кінаха та президента Конфедерації промисловців Литви Відмантаса Янулевічуса.

Обговорили стан економіки та проблеми бізнесу в Україні та Литві в контексті епідеміологічної ситуації. Окрема увага була приділена питанню підготовки VI Українсько-литовського економічного форуму в Києві в рамках візиту Президента Литви Гітанаса Науседи в Україну (в грудні).

Розглядалося питання проведення українсько-литовських відеоконференцій на тему розвитку зелених технологій в енергетиці, зокрема сонячної енергетики, біотехнологій (біогаз, системи рекуперації) (жовтень-листопад), автоматизації виробництва і промисловості 4.0, а також інші актуальні питання.

Довідково:

Литва продовжує залишатися найбільшим торгівельним партнером України серед країн Балтійського регіону. Протягом 2000-2019 рр. обсяги двосторонньої торгівлі товарами зросли більш як у 6 разів та досягли у 2019 році рекордного показника у 1 млрд 653 млн дол. США. За останні 15 років падіння товарообороту спостерігалося лише тричі: у 2005 р. - через скасування двосторонньої Угоди про вільну торгівлю у зв’язку із вступом Литви до ЄС, у 2009 р. - внаслідок світової економічної кризи та у 2015 р. - через економічні проблеми в Україні та вкрай несприятливу цінову кон’юнктуру на основні статті українського експорту.

Прямі інвестиції з України в економіку Литви у 2019 році, за відкритими даними Державної служби статистики України, склали 14,7 млн.дол.США та залучалися до окремих галузей промисловості, до сфери оптової та роздрібної торгівлі, інформатики та комунікацій тощо.

У рамках реалізації інвестиційних проєктів на території України працює більше 50 підприємств з литовським капіталом, зокрема, ЗАТ «БТ Інвест» (володіє мережею супермаркетів «Новус», є основним співвласником компанії «Столиця груп» та низки інших компаній у сферах будівництва і нерухомості в Україні), «БОД Груп» (реалізує проєкти сонячних електростанцій у Херсонській області), «Трайденіс» (започаткувала низку проєктів з біологічної очистки води у Київській, Херсонській, Одеській та інших областях України), ЗАТ «Понтем», ЗАТ «Балтійос Паслаугу Групє» та ЗАТ «Рамедас» (реалізовують в Україні проєкти із забезпечення учнів загальноосвітніх шкіл якісним харчуванням), «Респекто Груп Лтд» та «Модус груп» (реалізовують в Україні різні інвестиційні проєкти у сфері відновлювальної енергетики) та багато інших.

Анонси

Останні новини