(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Україна має налагодити торгівлю з Туркменістаном і стати логістичним хабом між Європою й Азією

23.03.2018

Цьому сприятиме відкриття 2 квітня Туркменбаширського порту, що стане новим логістичним шляхом між країнами та відкриє нові можливості для збільшення товарообігу між Україною та Туркменістаном.

Про це йшлося на розширених загальних зборах членів української частини Українсько-Туркменської ділової ради,  які відбулись в Торгово-промисловій палаті України.

«На жаль, за останні десятиріччя спостерігається дуже помітний спад товарообігу між Україною та Туркменістаном. Але сьогодні зявляється багато нових можливостей, якими ми маємо скористатися. Україна за своїм транзитним потенціалом посідає перше місце в Європі і третє в Євразії», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

У ході зустрічі в контексті проголошеного року «Туркменістан – серце Великого Шовкового шляху» гостям були презентовані можливості і роль Туркменістану у розвитку міжнародного транзитно-транспортного співробітництва з Україною та країнами ЄС.

«У Туркменістані реалізується велика кількість сучасних масштабних проектів. Ми ведемо будівництво газопроводу, ліній електропередач, зводимо нові сучасні заводи. Наразі вже є приклади успішної співпраці з Україною, зокрема у спорудженні великих об’єктів інфраструктури.  Українська компанія «Альтком» побудувала залізничні й автомобільні мости між Туркменістаном та Узбекистаном», – зазначив посол Туркменістану в Україні пан Нурберди Аманмурадов.

Спростити вихід українського бізнесу на туркменський ринок мають і спільні торгові доми, що найближчим часом будуть відкриті в Україні та Туркменістані. Вони стануть ефективними інструментами розвитку малого та середнього бізнесу в Україні.

 «Туркменська сторона буде мати у своєму складі 80% українських компаній, як і українська – 80% туркменських. Це сприятиме найбільш ефективному налагодженню бізнесу між нашими країнами», – сказав Олександр Мельник, голова Українсько-Туркменської ділової ради.

Теги: ТППУ, Бізнес, Туркменістан

Анонси

Останні новини