Торгово-економічні відносини з Китаєм є одними з найпріорітетніших для України тому, що вже багато років він є одним з наших головних торгових партнерів. В останні роки частка Китаю в українському експорті становить 3%-5%, в імпорті − 10-12%.
Найближчі перспективи та пріоритетні напрями двостороннього економічного співробітництва обговорили у ТПП України представники вітчизняного бізнесу та китайської провінції Січуань. До складу делегації увійшли представники урядових організацій, Торгово-промислової палати, ділових кіл та великих компаній провінції.
«Для нас є важливим досвід Китаю в налагодженні виробництва широкого спектра продукції для експорту в різні країни світу, в тому числі і в країни − члени ЄС. Зараз нам необхідно розвивати торгівлю з Китаєм, особливо в умовах втрати ринків в Росії та СНД», – сказав віце-президент ТПП України Валерій Король.
Сичуань називають у Китаї «провінцією достатку». Це − один із основних промислових і аграрних центрів країни. Провінція є гарним прикладом для України в досягненні значних успіхів у розвитку сучасної високотехнологічної промислової бази завдяки вмілому заохоченню як внутрішніх, так і іноземних інвестицій.
«На сьогоднішній день Україна та Китай зберігають позитивний темп співробітництва і ця тенденція триває. Метою нашої делегації є встановлення тісних зв’язків між провінцією Сичуань і Україною. Також ми хочемо знайти нові можливості і напрями для співпраці з українськими підприємцями у сферах енергетики, будівництва, медицини тощо», – сказав пан Чєн Фан, директор Торгово-промислової палати провінції Сичуань.
Для азіатських країн Україна також цікава її географічним положенням. Близькість до європейського ринку і наявність якісних трудових ресурсів робить Україну перспективним майданчиком для розміщення виробничих потужностей на території нашої країни, отримання зручного виходу на ринки ЄС.
«Проект створення Нового Великого шовкового шляху, який зв’яже десятки країн Сходу і Заходу, також відкриває нові перспективи розвитку нашого економічного співробітництва. Україна повинна зайняти в цьому проекті важливе місце», – відзначив Валерій Король.
Економіка Китаю становить 15% від світової. За рівнем ВВП країна посідає друге місце після США. Китай є також одним із найбільших міжнародних інвесторів у світі. Щорічно китайські інвестиції в економіку інших країн перевищують 100 млрд дол США.
Теги: ТППУ, інвестиції, Китай