м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Україна може скоротити цифровий розрив та заощадити 75 млн доларів бюджетних грошей

26.02.2020

ТПП України демонструє активність державного та приватного партнерства. Нині у світі стійкий тренд на діджиталізацію життя, цифрову трасформацію. Україна з приходом нової влади також взяла курс на побудову держави у смартфоні. Проте, до сьогодні у нас є багато територій, не покритих якісним інтернетом. Тому комітет з електронних комунікацій при ТПП України на черговому засіданні виступив із ініціативою реалізації спільного українсько-американського проєкту.

Йдеться про  бездротову мережу Wi-Fi на основі технології блокчейн, винайдену у лабораторії Кембриджського університету кілька років тому.  Цей винахід допоміг розробникам перевести інтелектуальну власність у комерційно-прикладний проєкт. 

Ammbr   бездротова mesh-мережа, що базується на технології блокчейн, із можливістю цілодобової роздачі вільного каналу в автономному режимі. Ammbr об'єднує в мережу модулі, що працюють як просунуті мережеві маршрутизатори. Модулі взаємодіють один із одним, підтримуючи канал зв'язку, надаючи користувачам доступ до інтернету, в тому числі в локаціях із відсутнім або недостатньо потужним сигналом. Модулі Ammbr утворюють блокчейн-мережу, що забезпечує безпечну роботу транзакцій і розумних контрактів. Вартість послуги регулюється прозорими ринковими механізмами, залежно від локальних умов.

Вартість покриття якісним інтернетом вітчизняних територій за впровадження такої технології скоротиться з 80 до 5 або навіть 2 млн доларів. Така технологія допоможе Україні скоротити цифровий розрив.

«Наш комітет регулярно драйвує прогресивні проєкти. Зважаючи, що більша частина території України все ще не покрита якісним інтернетом, ми маємо на меті посприяти скороченню цифрового розриву і готові виступити провайдером даної технології в Україні», –  сказав голова комітету з електронних комунікацій при ТПП України Володимир Коляденко.

Члени комітету обговорили також план дій на 2020 рік. У пріоритеті  4 напрями: нормативно-правова діяльність, освіта для МСБ, створення кіберакадемії та кіберполігону на базі ТПП України. Крім того, активно працюють робочі групи при комітеті: smart city, телемедицина, інтернет речей і криптовалюта.

Щодо останньої – члени комітету на засіданні обговорили розвиток і регулювання ринку криптовалюти в Україні. Вони відзначили очевидний тренд, адже лише за минулий  рік обсяг транзакцій зріс на 600%, а біткоїн –  на 9 млн відсотків.

Нагадаємо, Торгово-промислова палата України є платформою для формування бізнес-зв’язків і комунікацій між національним та зарубіжним бізнесом і владою.  Місія Торгово-промислової палати України  – створення та підтримка сприятливого середовища для ведення бізнесу в Україні і посилення міжнародної ділової співпраці «Україна-Світ». Мета – розвинутий і сильний вітчизняний бізнес.

Анонси

Останні новини

Більше новин