м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Україна-Палестина: ТПП України готова до відновлення діалогу

25.01.2021

Зустріч-знайомство президента ТПП України Геннадія Чижикова з Надзвичайним і Повноважним Послом Палестини в Україні Гашемом Хасаном Даджані.

У ході зустрічі сторони обговорили актуальні питання двосторонніх відносин між країнами, а також шляхи їх поглиблення під час пандемії COVID-19.

«Ми відкриті до співпраці та високо оцінюємо наші зустрічі - ми любимо Палестину», наголосив пан Чижиков.

Що стосується торгово-економічного співробітництва, особливу увагу було приділено питанню поставки м'яса з України до Палестини. Наразі для ввезення до Палестини таких товарів, як живі тварини, молочні та м’ясні продукти, яйця та мед необхідне отримання відповідних сертифікатів з боку Ізраїлю, оскільки товари проходять через його митну територію.

Крім цього, пан Чижиков і пан Даджані обговорили співпрацю у сфері туризму, а саме початок роботи з Міністерством закордонних справ України щодо скасування візового режиму між Палестиною та Україною. 

Найближчим часом планується проведення онлайн-конференції для налагодження зв’язків між українськими і палестинськими підприємцями (орієнтовно у лютому), а також створення двосторонньої Ділової ради.

Торгово-промислова палата України готова до відновлення діалогу з Палестиною і зацікавлена у поглибленні економічної співпраці між представниками українського та палестинського бізнесу.

 

Довідково:

За даними Держстату України, за період з 2015 по 2019 р. обсяг українського експорту, на який припадає 99,9% двостороннього товарообігу, зріс із 10,1 млн. дол. США до 27,3 млн. дол. США (збільшення на 13% порівняно з 2018 р.). 

Його загальна товарна структура включає такі основні групи: жири та олії тваринного або рослинного походження – 43,7%; продукція борошномельно-круп'яної промисловості – 34,1%; готові продукти із зерна – 9,3%; чорні метали – 2,5%; какао та продукти з нього – 2,2%. 

Реальні цифри значно вищі, оскільки статистика не завжди відображає Палестину як окрему митну територію, а велика частина товарів з України завозиться через Ізраїль та інші країни. За даними палестинської сторони, товарообіг складає щорічно 85 млн. дол. США.

Обсяги палестинського експорту до України незначні і нестабільні, а його товарна структура включає вироби з каменю, гіпсу, цементу, насіння і плоди олійних рослин (у 2019 р. – 13,2 тис. дол. США, у 2018 р. показники відсутні).

За січень-серпень 2020 р. Україна експортувала до Палестини товарів на      18,1 млн. дол. США (92,3% від аналогічних даних 2019 р.). Показники палестинського експорту в Україну відсутні. 

У 2018 р. проведено візит до Києва делегації ТПП Хеврона – економічного і фінансового центру Палестини, в рамках якого відбувся перший українсько-палестинський бізнес-форум.

Анонси

Останні новини

Більше новин