м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Україна поставить в Ірак 1 млн smart-лічильників

24.11.2017

Іраку наразі потрібно 2 млн таких приладів – і Україна вже готова забезпечити половину цього обсягу. Про це стало відомо на українсько-іракському бізнес-форумі у Торгово-промисловій палаті України, який об’єднав представників 57 іракських та 70 українських компаній.

Замовити smart-лічильники  саме в Україні побажала Іраксько-Українська ділова Рада. Для споживачів такі лічильники-комп’ютери дають можливість контролювати подобово, погодинно використання електрики тим чи іншим приладом. У побуті та виробництві вони дозволяють заощаджувати до 30% енергоресурсів, що витрачаються потужними двигунами та побутовою технікою.

«Нині завершується затвердження цього контракту міністерствами і невдовзі Україна почне постачання. Наразі існує великий потенціал українсько-іракського співробітництва в різних галузях. Обом країнам є що запропонувати одна одній», – сказав Аббас Аль-Нурі, голова іракської частини двосторонньої Ділової ради.

Україна також може розширити до Республіки Ірак експорт продуктів харчування (олія, сири, яйця, м’ясо), паперу, насіння, косметики, медичних інструментів і навіть алкоголю. Крім того, бізнесмени з Іраку шукають сфери для інвестицій  – передусім їх цікавлять альтернативна енергетика, енергозбереження, логістика, переробка агропромислових продуктів, фармацевтика. Перспективним напрямом розвитку українського бізнесу є будівництво на території Іраку.

«B2B-перемовини показали, що в Україні є багато цікавих пропозицій для іракських бізнесменів. Такі продукти, як солодощі, олія, рис (Херсонський регіон), дерев’яні меблі (Закарпаття) вже експортуються до Іраку. У перспективі на експорт – яловичина, морозиво, юридичні послуги у сфері туризму, логістика, обладнання для енергетичного сектора. Розширення партнерських відносин із Іраком – чудова можливість диверсифікації ринків збуту для України», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Для іракських бізнесменів важливе налагодження прямих бізнес-відносин. Вони також зазначають, що готові активніше торгувати із Україною, для цього українським компаніям необхідно інтенсифікувати поширення інформації про свої можливості серед бізнес-спільноти Іраку.

«Ірак проявляє інвестиційну активність до України, існуючий  потенціал треба розвивати. Для успішної співпраці українським бізнесменам треба враховувати такі особливості, як різниця менталітету і підходів до ведення бізнесу. Аби перейти до конкретики, іракці зазвичай проводять від  3 до 5 зустрічей, витрачають багато часу на вивчення партнерів, особливостей поведінки», – сказав представник ТПП України в Іраку Олексій Солоненко.

Крім того, іракська делегація закликала спростити візовий режим між нашими країнами й відкривати представництва українських банків в Іраку.

 

  

Теги: ТППУ, Бізнес, підприємництво, Ірак, Україна-Ірак

Анонси

Останні новини