(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

УКРАЇНА РОЗПОЧАЛА НОВУ СТОРІНКУ В ІСТОРІЇ ГУАМ

27.03.2017

Глави урядів країн–членів ГУАМ підтримали відкриття Зони вільної торгівлі в рамках об'єднання вже у 2017 році. Про це йшлося на бізнес-форумі «ГУАМ – територія вільної торгівлі і транзиту», спрямованому на розвиток державно-приватного партнерства, функціонування зони вільної торгівлі та підвищення конкурентоспроможності транспортного коридору ГУАМ. Захід відбувся під час саміту глав урядів країн–членів Організації за демократію та економічний розвиток (ГУАМ).

Саміт у Києві вперше пройшов на рівні глав урядів за ініціативи прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Сторони обговорили напрями поглиблення співробітництва Грузії, України, Азербайджану та Молдови у торговельно-економічнійі транспортній сферах.

Його учасники підписали два важливі міжнародні документи – Протокол про затвердження Порядку створення та діяльності робочого органу, що координує дії Договірних Сторін Угоди про створення зони вільної торгівлі між державами – учасницями ГУАМ, від 20 липня 2002 року та Протокол між митними адміністраціями держав – членів ГУАМ про взаємне визнання окремих результатів митних процедур щодо товарів і транспортних засобів, які переміщуються через державні кордони країн–членів ГУАМ. Ці документи дозволять уже цього року запровадити повноцінну роботу зони вільної торгівлі між країнами ГУАМ та підвищити взаємний товарообіг, що нині становить понад 1,7 млрд доларів. Співпраця митних адміністрацій сприятиме розвитку взаємної торгівлі, пожвавленню транспортного сполучення між країнами об’єднання та третімидержавами, зацікавленимиу транспортуванні своїх вантажів по регіону.

Йшлося також про перспективи розбудови транспортної інфраструктури країн, зокрема в рамках проекту «Новий Шовковий шлях».

«Транспортне сполучення, транспортні коридори наших держав мають сьогодні дуже важливе стратегічне значення, – наголосив Володимир Гройсман. – Коли ми зможемо вибудувати ефективне наше транспортне сполучення – залізниця, дороги, порти,– ми зможемо якісно покращити нашу взаємодію».

Глава українського уряду також підкреслив пріоритетність Транскаспійського міжнародного транспортного сполучення. У цьому контексті він відзначив нарощення обсягів залізничних перевезень протягом останніх трьох роківівисловив зацікавленість України у членстві у Транскаспійському міжнародному транспортному сполученні.

«Сьогоднішню зустріч можна розцінювати як колективну відповідь ГУАМ на конкретні виклики і нагоди, що відкриваються перед нашими країнами у сфері економічного співробітництва, зокрема у таких ключових галузях, як торгівля і транспорт. Дваключових  завдання, які стоять перед Україною,– перейти до повномасштабної реалізації домовленості про зону вільної торгівлі у цьому році, а також втілити у життя ідею транспортного коридору в рамках ГУАМ. Виконання Угоди про зону вільної торгівлі, концепція транспортного транзитного коридору ГУАМ не тільки сприятимуть повнішому розкриттю потенціалу співробітництва країн, але й використанню в їх інтересах географічної переваги –як мосту між Європою й Азією і його колосального транзитного потенціалу. Сподіваюся, повноцінний механізм вільної торгівлі між Грузією, Україною, Азербайджаном та Молдовою нарешті буде запущено вже найближчим часом», – прокоментував захід  президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Теги: ТППУ, Бізнес-форум, ГУАМ, Зона вільної торгівлі, уряд

Анонси

Останні новини