м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Україна та Грузія планують довести товарообіг до 1 млрд доларів на рік

18.07.2017

Україна зацікавлена у розвитку торгівельних відносин з Грузією і товарообіг, який сьогодні складає 526 мільйонів доларів, може збільшитися до 1 млрд. Про це йшлося на українсько-грузинському бізнес-форумі за участю 35 українських і 120 грузинських компаній, що відбувся у Тбілісі у рамках офіційного візиту Президента України Петра Порошенка.

«Товарообіг між нашими країнами за 2016 рік склав 526 млн доларів, але ми вважаємо, що це не відображає той потенціал, який має Україна та Грузія. Ми ставили мету за декілька років товарообіг між нашими країнами довести до 1 млрд доларів. Упевнений, що Міжурядова угода про організацію прямого міжнародного залізнично-поромного сполучення через порти України та Грузії, яка набрала чинності з 20 квітня поточного року, також позитивно вплине на формування умов наших економічних відносин і поромних перевезень Чорним морем. Ми також впевнені, що українські підприємства готові і здатні здійснити свій внесок у реалізацію важливих інфраструктурних проектів», - підкреслив Петро Порошенко.

За його словами, 21% сільськогосподарського імпорту Грузії українського походження.

Мета форуму – активізація українсько-грузинського співробітництва та налагодження коопераційних зв’язків, насамперед, у машинобудуванні, кольоровій і чорній металургії, авіаційній, легкій і хімічній промисловості, у сферах туризму, логістики, постачання продуктів харчування та вин тощо. Його співорганізаторами виступили ТПП України та ТПП Грузії, за активної підтримки Посольства України в Грузії й офіційного представника ТПП України у Грузії Давіда Іванішвілі.

Українську економіку представляли виробники парфумерно-косметичної продукції, дієтичного харчування, фармацевтичних препаратів, пакувальних матеріалів, фахівці з обробки й експорту зерна, будівництва, виготовлення військового обладнання, електричних, вантажних, кранових і сталевих виробів тощо. На бізнес-форумі вони мали змогу встановити прямі ділові контакти з потенційними грузинськими партнерами й отримати актуальну інформацію про попит і цінову ситуацію на грузинських ринках, домовитись про подальшу взаємовигідну співпрацю.

В свою чергу Прем’єр-міністр Грузії, який також брав участь у роботі форуму, підтвердив готовність Грузії до поглиблення відносин.

«Попри те, що Україна і Грузія стоять перед великим викликами через окупацію Росією, нашим пріоритетом залишається продовження реформ», - зазначив Гіоргі Квірікашвілі.

Він наголосив, що Україна є для Грузії важливим торгівельним партнером і входить у п’ятірку держав, з якими Грузія має найбільший товарообіг.

19 липня 2017 року відбувся «Аджарський інвестиційний форум» у Батумі. У цілому на ньому було представлено 222 комерційні структури (Україна - 22, Грузія - 200). Зокрема, від Одеської області були присутні представники: портових структур - ДП «Одеський морський торговельний порт», ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ», ДП «Ізмаїльський морський порт», ДП «Морський торговельний порт «Южний»; компаній - ОФ ПАТ «ВО Стальканат-Силур», ПАТ «Одеський кабельний завод «Одескабель», ПАТ «Одесагаз», ТОВ «Алколайн», ДП «Куліндеровський КХП», АО «Пласке», «ТОВ Infomir», ТОВ СК «Укрферрі».

Від грузинської сторони були присутні представники компаній, що спеціалізуються на послугах у сферах: енергетики, транспорту, будівництва, страхування, логістики, туризму, готельного бізнесу та виробництва.

По завершенню форуму відбулись зустрічі й консультації між представниками українського та грузинського бізнесу. Зокрема, керівництвом Куліндорівського хлібокомбінату, ОФ ПАТ «ВО Стальканат-Сілур», ТОВ СК «Укрферрі», ДП «Одеський морський  торговельний порт» проведені зустрічі у форматах B2B, в ході яких досягнуто домовленості про розширення співробітництва з профільними комерційними структурами Автономної республіки Аджарія (збільшення експорту борошна, металевих канатів, розширення контейнерного товарообороту та розвиток паромного сполучення).   

  

Зараз в Грузії діє понад 50 компаній з українським капіталом і накопичена сума українських інвестицій в економіку Грузії, станом на кінець першого кварталу, складає 42 млн доларів. Обсяги грузинських інвестицій в Україну на порядок менші - 4,6 млн доларів.

«Головним експортом Грузії в Україну є її досвід демократичних і структурних реформ. У Грузії вже широко присутній український бізнес – в гірській  і харчовій промисловості,  туризмі, виноробстві... Якщо раніше ми говорили, що Чорне море розділяє наші країни, то тепер, зі зростанням важливості для нас поромної переправи, що стане  часткою Нового  Шовкового шляху, ми говоримо, що Чорне море нас з’єднує», – зазначив президент ТПП України Геннадій Чижиков.

 

 

 

 

 

 

Теги: ТППУ, Бізнес, Бізнес-форум, підприємництво, Петро Порошенко, Грузія, Україна-Грузія

Анонси

Останні новини

Більше новин