(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Україна та Катар: рекорд чи тільки початок?

31.01.2018

Шляхи зміцнення взаємного співробітництва і подальшого збільшення торгівлі та інвестицій між Україною та Державою Катар обговорили під час робочої зустрічі керівництво ТПП України та пані Аіша Аль-Гаффарі – Тимчасово Повірена у справах Посольства Держави Катар в Україні.

Катар — одна з найбагатших країн світу. Держава має найвищий у світі ВВП на душу населення за паритетом купівельної спроможності,  і близько 14 % домогосподарств держави є доларовими мільйонерами. Оскільки там  майже нічого не виробляється, а все імпортується - це гарний ринок збуту з чисельністю більш ніж 2 млн. мешканців, що залежить від імпорту молока, рису, яєць, мінеральної води та багатьох інших базових харчових продуктів. Сільське господарство задовольняє лише 10% потреб населення. 

За результатами 2017 року Україна та Катар досягли найвищого показника обсягів двосторонньої торгівлі за всю історію дипломатичних відносин між країнами. За підсумками січня-жовтня 2017 року загальний обсяг українсько-катарської торгівлі товарами становив 47,5 млн. дол.,  з яких  37,5 млн. доларів США - обсяги українського експорту.

«Але це не межа, наш потенціал набагато більший. Історія україно-катарських двосторонніх відносин розпочалася не так давно - з першим візитом до нашої держави Еміра Держави Катар шейха Хамада бін Халіфи Аль Тані у 2011 році.  А з 2014 року при ТПП України над зміцненням співпраці між бізнесовими колами обох країни та розвитком співробітництва в галузі торгівлі, інвестицій, технологій і послуг працює Українсько-Катарська ділова рада, ми також маємо постійного офіційного представника ТПП України у Державі Катар Мустафу М Кафаджі.  Палата щодня працює над тим, щоб бізнесу обох країн було легше знаходити спільну мову.  Я переконаний - для збільшення обсягів торгівлі між нашими країнами є низка об’єктивних факторів: крім високої імпортозалежності Катару, це також масштабні інфраструктурні проекти, які реалізуються в країні у контексті підготовки до чемпіонату світу з футболу у 2022 році», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

 

Теги: ТППУ, Бізнес, підприємництво, експорт, Катар

Анонси

Останні новини