(044) 584-28-24  |  (044) 584-28-36 (прес-служба)
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

УКРАЇНА ТА ПОЛЬЩА ПОНОВИЛИ ДІАЛОГ ПІСЛЯ П’ЯТИ РОКІВ ПАУЗИ

21.04.2017

Прогресуючий процес лібералізації торгівлі між ЄС і Україною та гармонізації стандартів матиме позитивне віддзеркалення у двосторонній торгівлі, інвестиційних відносинах та в економіках Польщі й України. Такої думки дійшли учасники 6-го засідання українсько-польської Міжурядової комісії з питань економічного співробітництва, що розпочалось у Варшаві. У роботі Комісії взяв участь перший віце-президент ТПП України Михайло Непран.

«Інтенсифікація відносин на міжурядовому рівні має забезпечити можливість створення необхідних умов для подальшого розвитку зовнішньоекономічних зв’язків України, а також сприятиме українським підприємцям у співпраці з польськими партнерами», - зазначив Михайло Непран.

 Головною метою проведення засідання є подальший розвиток та активізація співробітництва України та Польщі. Члени Комісії підкреслили потребу у взаємодії в активізації підприємництва та регуляторній політиці, митній і податковій сфері, захисті прав інтелектуальної власності, міжрегіональній і транскордонній співпраці. Вони обговорили можливість створення постійно діючого консультативного українсько-польського механізму з промислового розвитку для визначення потенційних взаємовигідних проектів із промислової кооперації.

Українська сторона презентувала останні ініціативи уряду України, спрямовані на максимальне використання можливостей ПВЗВТ: процес приєднання України до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження, започаткування діалогу високого рівня Україна – ЄС щодо горизонтальних питань та окремих галузей промисловості, перше засідання якого було проведено у Брюсселі 1–2 березня 2017 року.

Учасники української делегації ознайомили польську сторону з поточною ситуацією в  українській газотранспортній системі й обговорили стан двостороннього співробітництва в сфері поставок природного газу в регіоні.  Вони вказали на проблемні аспекти у справі реалізації проекту поставки нафти з району Каспійського моря в напрямку перегінних заводів у Чеській Республіці, які належать до PKN ORLEN S.A, підтвердили зацікавленність у таких поставках і запропонували здійснити скоординовані заходи з метою підтримки цього проекту. Йшлося й про  актуальний стан і проблеми реалізації проекту будівництва нафтопроводу «Броди–Адамова застава»,  як складової частини Євроазіатського нафтотранспортного коридору (EAKTRN). Українські учасники поінформували про стан реалізації проекту «Енергетичний міст Україна – ЄС» і підкреслили пріоритетне його значення, як першого кроку на шляху до синхронної роботи енергетичних систем України й Європи. Також вони презентували полякам досвід співробітництва українського банківського сектора з банками розвитку з інших країн, розбудови банківського сектора в Україні та надали пропозиції щодо співпраці у рамках урядової програми «Фінансова підтримка експорту».

Члени Комісії дали оцінку виконанню домовленностей, досягнутих під час 5-го засідання, зокрема щодо активізації діяльності робочих органів Комісії. Вони відзначили проведення засідань робочих груп із питань співробітництва у галузі сільського господарства, в паливно-енергетичному секторі та транспортній сфері, що відбулись у Києві, та з питань використання космічного простору, геопросторової інформації, а також першого засідання польсько-української підкомісії з питань співробітництва оборонних галузей промисловості, які пройшли у Польщі. Найближчим часом заплановано проведення засідань робочих груп із питань торгівлі й інвестицій та туризму.

 

 

 

Теги:ТППУ, Бізнес, Україна, Польща, Міжурядова комісія з питань економічного співробітництва

Анонси

Останні новини

Перший конгрес із питань реформування системи управління безпекою дорожнього руху розпочав роботу
22.06.2017

Перший конгрес із питань реформування системи управління безпекою дорожнього руху розпочав роботу

Серед європейських країн Україна посідає перше місце за кількістю загиблих пішоходів і п’яте – за рівнем смертності в ДТП на дорогах. За день у нашій державі гине більше людей, ніж у деяких європейських країнах за рік. Основна причина такої ситуації в тому, що протягом багатьох років цією проблемою в Україні комплексно та системно ніхто не займався, досі немає єдиної й ефективної державної політики, яка б поставила вирішення проблеми безпеки дорожнього руху на рівень одного із своїх пріоритетів. Тому ТПП України, спільно з зацікавленими центральними органами виконавчої влади та громадськими організаціями з безпеки дорожнього руху, ініціювала проведення Першого міжнародного конгресу з питань реформування системи управління безпекою дорожнього руху в Україні. За його результатами будуть підготовлені пропозиції до проекту Державної програми зниження рівня смертності і травматизму від ДТП.
Докладнiше...
Більше новин