(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Україна та Словенія зміцнюють зв’язки

12.02.2019

У ТПП України в рамках 8-го засідання Спільної українсько-словенської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва відбулись українсько-словенський бізнес-форум і чергове засідання Українсько-Словенської ділової ради, за сприяння Посольства України у Словенії і Посольства Словенії в Україні.

«Приємно відзначити, що торговельно-економічні відносини між Україною та Словенією динамічно розвиваються. Хоча за 2014–2015 рр. загальний обсяг взаємної торгівлі скоротився майже вдвічі, протягом останніх років ми бачимо значне зростання: за 2017 рік зовнішня торгівля України зі Словенією збільшилася на 31% порівняно з 2016 роком і досягла 229 млн дол. США, а в 2018-му, за нашими попередніми даними, становила 223 млн дол.», – сказав віце-президент ТПП України  Валерій Король.

Сьогоднішні виклики в Україні відкривають для іноземних інвесторів нові, досить привабливі, перспективи для успішної реалізації інвестиційних проектів у таких пріоритетних для нашої країни сферах, як альтернативна енергетика, енергозбереження й ефективність, логістика, переробка сільськогосподарської продукції, фармацевтична продукція тощо.

 «Перед Україною зараз стоїть проблема пошуку нових ринків для наших товарів, щоб замінити втрачені в деяких сусідніх країнах. Ми вважаємо, що Словенія як успішна країна – член ЄС може бути для нас важливим партнером у цій діяльності», – підкреслив Валерій Король.

Це було підтверджено і на форумі словенська сторона розглядає український ринок як перспективний для ділового співробітництва не лише в плані використання експортного потенціалу українських підприємств, але й як шлях залучення інвестицій в Україну.

У свою чергу й український бізнес вкладає інвестиції в економіку  Словенії. Як зазначив Олег Рогоза, голова української частини Українсько-Словенської ділової ради, зовсім нещодавно агрохолдинг «Миронівський хлібопродукт» (МХП) отримав дозвіл Комісії із захисту конкуренції Сербії на придбання 90,69% акцій вертикально-інтегрованої компанії у Південно-Східній Європі Perutnina Ptuj (Словенія). А корпорація «Артеріум» (Київ) викупила у словенського банку Nova KBM (NKBM) фармацевтичну компанію Marifarm (Марибор, Словения).

І таких випадків немало. Можемо згадати словенську компанію Riko d.o.o., що перемогла в тендері на розробку проекту та будівництво сонячної електростанції потужністю 10,79/9,35 МВт у Житомирі (вже не перший тендер компанії в Україні).

По закінченні форуму учасникам  вдалося плідно поспілкуватися та обмінятися контактами.

Анонси

Останні новини