м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Україна та Туреччина розпочали золоту еру співробітництва

03.02.2020

У торгівлі з Туреччиною Україна традиційно має одне з найбільших позитивних сальдо. Туреччина також входить до переліку країн, із якими показники імпортних поставок товарів (3%) є одними з найвищих. Як нам пожвавити товарообіг та спрямувати його до позначки 10 млрд дол. США говорили на українсько-турецькому бізнес-форумі за участю президентів обох держав у ТПП України.

«Сьогоднішній форум особливий. І не тільки тому, що участь у ньому беруть президенти наших країн. Туреччина – ринок у фокусі нашого експорту, наш стратегічний партнер в економіці. Тож попит бізнесу на спілкування цілком закономірний», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

У  рамках бізнес-форуму представники турецького й українського бізнесу відвідали пленарну частину та поспілкувались у форматі b2b.

«Мета двох наших країн – збільшити обсяг двостороннього товарообігу до 10 млрд доларів у найближчі роки. Ми не лише сусіди у чорноморському регіоні, а і стратегічні партнери. Ця динаміка дає нам позитив і ми впевнені, що досягнемо ще кращих результатів. Так, у нашій співпраці все добре, але повинно стати ще краще. І ми над цим працюємо», – сказав Рушен Четін, голова Турецько-Української ділової ради.

За останні 12 місяців це  вже п’ятий українсько-турецький бізнес-форум за участі ТПП і наших турецьких партнерів: Союзу палат і бірж Туреччини (TOBB), Зовнішньоекономічної  ради  Туреччини (DEiK), Турецько-Української ділової ради, Турецько-української міжнародної асоціації бізнесменів (TUID).

«Проведення п’яти форумів означає, що протягом одного року кілька сотень українських і турецьких ділових людей мали можливість зустрітися, обмінятися думками про стан співпраці, налагодити нові контакти, отримати нову корисну інформацію», – сказав віцепрезидент ТПП України Валерій Король.

Український бізнес бачить можливість подальшої активізації  співпраці з турецькими бізнесменами в таких секторах, як агропромисловий комплекс, ІТ, машинобудування, туризм, логістика.

Майже 600 турецьких компаній вже інвестували в Україну понад 3 млрд дол. США. За даними Державної служби статистики України, станом на 1 червня 2019 р. ТР інвестувала в економіку України 314 млн дол. США (частка 0,9%).  Турецькі інвестиції спрямовано в операції з нерухомістю (32,8%), промисловість (17,7%), оптову та роздрібну торгівлю (15,8%), діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування (13,8%).

Нині у Туреччині зареєстровано 622 компанії, співвласниками та/або співзасновниками яких є громадяни України.

«ТПП намагається якомога ширше залучити до зовнішньоекономічної діяльності малі та середні підприємства. Ми запрошуємо турецьких бізнесменів взяти участь у цьому процесі, оскільки вони мають значний досвід розвитку малого та середнього бізнесу й успішного виходу на ринки ЄС. Активна співпраця українських і турецьких ділових людей  допоможе нашим країнам прискорити економічний розвиток і зробити наше населення більш заможним», – сказав Геннадій Чижиков.

Той факт, що у форумі взяли участь президенти України та Туреччини, свідчить про  велику увагу, яку приділяє керівництво держав розвитку  наших торговельно-економічних зв’язків.

«Бізнес, що сьогодні зібрався на форумі,  – це драйвер економічного партнерства наших країн. Україна й Туреччина сьогодні домовилися пришвидшити роботу над текстом Угоди про вільну торгівлю та активізувати співпрацю у транспортній сфері, енергопостачанні та авіаційній галузі. У нас є справді дуже амбітна ціль – підвищити обсяг двосторонньої торгівлі до 10 мільярдів доларів і ми прямуємо до її здійснення», – сказав Президент України Володимир Зеленський.

«Україна для Туреччини – стратегічний партнер. Приватний сектор – це локомотив економіки. Бізнес повинен працювати, а ми потурбуємось, аби усунути бюрократичні перепони на його шляху. Ставимо за мету до 2023 року збільшити наш товарообіг удвічі. Цьому значно посприяє підписання Угоди про ЗВТ», – сказав Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган.

Дякуємо спонсору заходу - ТМ Бон Буасон

 

 

Анонси

Останні новини