м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Україна-Узбекистан: перспективи створення спільних агропідприємств

21.01.2021

За ініціативи ТПП України було проведено онлайн-семінар «Створення в Узбекистані спільних українсько-узбецьких агропідприємств».

У зв’язку зі стрімко зростаючим населенням Узбекистану питання забезпечення продовольчої безпеки країни є одним з пріоритетних напрямів керівництва держави. Значна деградація грунтів, недостатня кількість пасовищ, обмеженість водних ресурсів спонукають до пошуку партнерів-постачальників агропродукції.

Створення спільних українсько-узбецьких агрохолдингів може бути перспективним напрямом двостороннього співробітництва та сприятиме залученню прямих іноземних інвестицій з Узбекистану в українську економіку, а також суттєво зміцнить двосторонню економічну та політичну взаємодію.

Для того, щоб більш детально розглянути зазначене питання, ТПП України організувала онлайн-семінар «Створення в Узбекистані спільних українсько-узбецьких агропідприємств» за участі керівництва торгово-промислових палат двох країн, представників дипломатичних установ і ділових кіл України та Узбекистану. 

«Встановлення прямих зв'язків між учасниками сьогоднішнього заходу - це крок до довгострокового взаємовигідного співробітництва і насичення узбецького ринку якісною та конкурентною українською продукцією», - наголосив президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Під час онлайн-семінару учасники прослухали виступи та презентації провідних українських і узбецьких експертів у сфері агропромисловості щодо можливостей заснування в Узбекистані спільних агропідприємств із виробництва комбікормів і використання земельних ресурсів в Україні для виробництва м’ясомолочної продукції.

Презентації спікерів.  
 

 

Довідково:

У 2019 році за обсягами торгівлі товарами Узбекистан займав 50 місце серед усіх торговельних партнерів України та 6 місце серед країн СНД.

За 2019 рік обсяги торгівлі товарами та послугами склали 345,0 млн. дол. США, при цьому експорт товарів та послуг з України до Узбекистану склав 229,4 млн. дол. США, імпорт узбецьких товарів та послуг в Україну склав 115,6 млн. дол. США. Позитивне сальдо за цей період склало 113,8 млн. дол. США.

Основні товари українського експорту до Узбекістану: фармецевтична продукція (24,8%), реактори ядерні, котли, машини (21,0%), вироби з чорних металів (8,1%), чорні метали (7,6%), живі тварини (4,0%).

Основні товари імпорту з Узбекістану: бавовна (16,0%), цинк і вироби з нього (14,3%), їстівні плоди та горіхи (9,9%), трикотажні полотна (9,1%), пластмаси, полімерні матеріали (8,2%), одяг та додаткові речі до одягу, трикотажні (7,1%).

З метою недопущення дефіциту певних товарів на внутрішньому ринку РУз, Президент Узбекистану 3 квітня 2020 р. підписав указ № УП-5978 «Про додаткові заходи підтримки населення, галузей економіки та суб'єктів підприємництва в період коронавірусної пандемії». Відповідно до п. 1 Указу, до 31 грудня 2020 року в Узбекистані запроваджуються нульові ставки мита та акцизного податку при ввезенні товарів згідно з додатком № 1 (див. https://lex.uz/ru/docs/4780477 ).

Наразі для українських експортерів є важливим те, що знижені митні та акцизні ставки до 0% на товари, зокрема: цукор, м'ясо та харчові субпродукти домашньої птиці, молоко, вершки, загущені або з додаванням цукру та інших підсолоджуючих речовин, яйце птиці свіже, консервоване, мука пшенична або житня, зерно злаків, макаронні вироби) та інше.

Анонси

Останні новини