(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Україна вперше долучилася до святкування Всесвітнього дня бджіл

20.05.2021

Всесвітній день бджіл відзначається 20 травня. Це свято запроваджене ООН у 2017 році з метою підвищення обізнаності про загрози для запилювачів внаслідок людської діяльності.

У рамках святкування Всесвітнього дня бджіл в Україні цьогоріч було організовано низку важливих заходів - круглий стіл, відвідування навчальної пасіки, музею бджільництва, виробничих потужностей медових компаній - задля привернення уваги громадськості до важливості ролі бджоли у функціонуванні складних ланцюгів живої природи та забезпечення сталого розвитку сільського господарства та продовольчої безпеки людства. 

Ініціаторами насиченої програми стали ГО «Фундація жінок-пасічниць», Спілка пасічників України, ряд наукових інститутів, зокрема Національний університет біоресурсів і природокористування України та ННЦ «Інститут бджільництва ім. П.І. Прокоповича», за участі Торгово-промислової палати України, Міністерства аграрної політики і продовольства України, Посольства Франції в Україні, а також за підтримки цілої низки компаній медової галузі, зокрема ТОВ «Парк плюс», ТОВ «Медовий спас», ТМ «Сікера», ТЗОВ «Українські медовари», ТОВ «Асканія ПАК», ТМ «Медові Брати», ТОВ «ОТК», ТМ «Медова фабрика», ТОВ «Апіпродукт».

Активну участь у святкуванні Всесвітнього дня бджіл взяли міжнародні партнери. У круглому столі “Збережемо бджіл - врятуємо довкілля” на запрошення Посольства Франції в Україні спікером виступила міжнародний експерт Енн Далмон, доктор наук, координатор проєкту UMT PRADE «Захист бджіл в навколишньому середовищі», науковий співробітник Національного науково-дослідного інституту сільського господарства, продовольства та навколишнього середовища Франції. 

Презентація Енн Далмон

Переглянути засідання круглого столу можна за посиланням

Організатори святкування вважають, що у той час, як Україна продовжує активно працювати на міжнародних ринках меду та інших харчових продуктів, у нас продовжуються потрави бджіл, недостатньо налагоджена комунікація між фермерами та агровиробниками. Додаткового розвитку потребує сегмент послуг запилення бджолами сільськогосподарських культур, покликаний значно збільшити урожайність. 

Саме тому святкування Всесвітнього дня бджіл із залученням бізнесу, громадських організацій, державних і наукових установ є значним внеском у розуміння громадськістю ролі бджіл, а також у збереження та розвиток цього важливого елемента довкілля.