м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Україна звітуватиме про використання енергії з відновлювальних джерел

29.06.2017

Комітет підприємців у сфері енергоефективності при ТПП України розглянув проект Методики обчислення щорічних обсягів теплоти в Україні, виробленої тепловими насосами з відновлювальних джерел енергії. На думку членів комітету, суттєвою проблемою застосування методики є організація збору й обробки статистичної інформації щодо теплових насосів. Статистичний облік обсягів виробництва й енергетичних характеристик теплових насосів у складі підприємств енергетики та підприємств–споживачів теплової енергії повинен бути налагоджений аналогічно іншому теплогенеруючому обладнанню.

Члени комітету вважають, що запропонований проект Методики може бути взятий за базовий варіант і в подальшому відкоригований із урахуванням наданих експертами зауважень, редакцій і доповнень. Так, згідно з експертними висновками, доцільна із метою більш повного й адекватного моніторингу використання теплових насосів в Україні розробка алгоритму взаємодії представників усіх органів центральної виконавчої влади. Зокрема, вони пропонують створити при Держенергоефективності робочу групу експертів з проблематики використання теплових насосів в Україні, розширити коло експертів по теплових насосах, залучивши фахівців із енергетики, економіки, екології і споріднених сфер і організацій різного профілю: енергетичних асоціацій України, інститутів Національної академії наук України тощо. Крім того, вони планують вийти з клопотанням до Держенергоефективності про розробку та впровадження відповідних методик (на основі європейського енергетичного законодавства) розрахунку обсягів виробництва енергії з інших видів відновлювальних джерел енергії в Україні, аналогічних Методиці для теплових насосів.

Методика виконана на базі європейського енергетичного законодавства і повинна бути узгоджена з Секретаріатом Енергетичного співтовариства. Її кінцева мета – щорічно розраховувати обсяги теплової енергії, що виробляється в Україні за допомогою теплових насосів, і формувати звіт для Енергетичного співтовариства про досягнутий прогрес у сприянні та використанні енергії з відновлювальних джерел в Україні.

При розробці Методики, виходячи з умов України, було визначено: мінімальні значення сезонного розрахункового коефіцієнта корисної дії, інших параметрів і коефіцієнтів, які, відповідно до вимог європейської енергетичної політики, мають бути використані в Методиці, й обгрунтовано їх значення; обсяг вихідних даних, необхідних для розрахунку частки енергії, виробленої з відновлювальних джерел тепловими насосами, в загальному обсязі споживання енергії; джерела та порядок отримання цих даних.

Починаючи з 2017 року у статистичній звітності за формою 11-мтп буде вперше надано інформацію щодо річних обсягів виробництва теплоти і витрат енергії тепловими насосами теплопостачальних організацій, як і організацій, що виробляють теплову енергію для власних потреб у формі, за якою складаються детальні енергетичні баланси країн ЄС. Проте навіть цієї інформації недостатньо через відсутність у ній диференціації за типами джерел низькопотенційної енергії.

Найбільш складним, як показує світовий досвід, є статистичний облік теплоджерел систем теплопостачання індивідуально-побутового (приватного) сектора, а саме у ньому здебільшого зосереджений існуючий парк теплонасосного обладнання. Тому для ефективного використання Методики необхідне співробітництво фахівців НЕК «Укренерго», Мінрегіонбуду, НКРЕКП, Державної служби статистики та Державної митної служби.

 

 

 

Теги: ТППУ, комітет, енергетика, підприємництво, комітет енергоефективності

Анонси

Останні новини