(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Україні потрібна чітка Експортна стратегія для сектора технічного обслуговування та ремонту повітряних суден

19.12.2018

Серед цілей стратегії: гармонізація авіаційного законодавства України з міжнародними регуляторними режимами в авіації, Європейського Союзу в першу чергу.

На засіданні комітету з питань промислової модернізації при Торгово-промисловій палаті України обговорили Експортну стратегію для сектора технічного обслуговування та ремонту повітряних суден, яка розробляється за ініціативи Міністерства економічного розвитку і торгівлі України в рамках реалізації проекту «Експортна стратегія України» та за підтримки GIZ Україна, у співпраці з Міжнародним торговельним центром.

«ТПП України займає активну позицію щодо промислової модернізації. Про це свідчать регулярні засідання наших комітетів, присвячені індустріалізації, а також такі форуми і заходи, як «Нова індустріалізація», що відбувся минулого тижня за участю прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Палата зацікавлена  і робить усе можливе, щоб рішення, які виносить комітет, лобіювалися у органах влади», – сказав віце-президент ТПП України Ростислав Коробка.

Експорт послуг сектора технічного обслуговування та ремонту повітряних суден має значний потенціал до зростання, а секторальна експортна стратегія сприятиме цьому. Стратегія має створити сприятливі умови для ввезення запчастин і компонентів на територію України для ремонту й обслуговування літаків; сертифікації продукції та послуг сектора; якісної підготовки фахівців галузі, що складається з первинної підготовка, дуальної освіти, підвищення кваліфікації (EASA Part-147).

Під час засідання Олеся Залуська, навігатор Експортної стратегії України та радник першого віце-прем’єр-міністра України – міністра економічного розвитку і торгівлі, подякувала Торгово-промисловій палаті України за активну участь у розробці секторальних і крос-секторальних експортних стратегій, а також закликала представників сектора технічного обслуговування та ремонту повітряних суден виробити план дій секторальної стратегії та доповнити його тими ініціативами, які потрібні індустрії.

Володимир Власюк, голова комітету та директор ДП «Укрпромзовнішекспертиза», розповів про досвід Литви, Болгарії та Польщі у розбудові сектора технічного обслуговування та ремонту повітряних суден.

Нагадаємо, що Експортною стратегією України визначено п’ять перспективних секторів і чотири крос-сектори, для яких розробляються окремі стратегії. Серед них: інформаційно-комунікаційні технології, харчова і переробна промисловість, технічне обслуговування та ремонт повітряних суден, креативні індустрії, машинобудування, інновації для експорту, вдосконалення навичок, транспортування та спрощення умов торгівлі, торговельна інформація та просування експорту.

 

Теги: ТППУ, комітет промислової модернізації