м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

УКРАЇНО-НОРВЕЗЬКІ БІЗНЕС-МОЖЛИВОСТІ

20.05.2015

Для зміцнення норвезько-українських економічних зв'язків та залучення норвезьких інвестицій в Україну в ТПП України за підтримки Норвезько-Української торгової палати, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Правничої фірми «Софія» та компанії «Украгроконсалт» провели конференцію «Україно-норвезькі бізнес-можливості: аграрний сектор». На заході обговорювали шляхи диверсифікації торгівлі між Україною та Норвегією та шукали нові можливості для економічної співпраці. Акцент було зроблено на торгівлі продукцією сільського господарства.

Наші економічні відносини до останнього часу були традиційними. Україна купувала у Норвегії рибу й морепродукти та поставляла на норвезький ринок метали та хімію. Проте наразі ситуація змінюється.

«Український експорт до Норвегії має великий потенціал, так само, як і залучення норвезьких інвестицій в Україну, але треба сказати, що поточна ситуація в Україні непокоїть наших інвесторів. Я сподіваюсь, що в короткі строки ми зможемо використати всі можливості нарощування експорту українських товарів до Норвегії. Ми підтримуємо євроінтеграційні прагнення України, її демократизацію. Від імені посольства ми готові допомагати підприємцям усіма можливими способами», - сказав Сігбйорн Літланд, перший секретар Посольства Королівства Норвегії в Україні.

Норвегія імпортує велику кількість різних видів аграрної продукції. Частину із них країна може закупати і в Україні. Зокрема, зерно, овочі, різні види олії.

Не секрет, що в Норвегії достатньо високі митні бар'єри навколо аграрного сектору, але є й квоти, є можливості, які українські виробники досі не використали. Норвегія не входить до Європейського Союзу, отже відносно більш самостійна в своїх рішеннях щодо економічної співпраці з Україною.

«У сторін є чітке розуміння необхідності внесення змін у поточну редакцію Угоди із EFTA. В інтересах України - включити до списку товарів ті, що можуть експортуватися до Норвегії без мит: зерно, борошно, кукурудзу та рапс. Це ключові експортні позиції аграрної продукції України, у яких сама Норвегія забезпечує себе лише на 25%»,- зазначив Олег Юхновський, голова Комітету підприємців АПК при ТПП України.

Інтерес в аграрній сфері пов'язаний також із бажанням норвезької сторони імпортувати з України яблучний концентрат, томатну пасту та свіжі томати, ягоди, соняшник, кукурудзу. Найширші можливості поставок з України, є також відносно таких товарних груп як овочі, фрукти, ягоди і мед. Сьогодні Норвегія має можливість ввозити без мит свою рибну продукцію, але разом із зниженням купівельної спроможності населення є необхідність проведення гнучкішої цінової політики в інтересах обох країн.

«Разом із девальвацією національної валюти, досить низькою вартістю робочої сили та сприятливими природними умовами Україна сьогодні є привабливою для інвестицій. Разом із норвезькими інвесторами йде робота над пошуком проектів прямих інвестицій в напрямках рибальства, вирощування риби, виробництва кормів для риб, судноплавства, річної та аграрної логістики», - зазначив Дмитро Шульмейстер, директор Департаменту продовольства Міністерства аграрної політики та продовольства України.

«Ми бачимо потенціал співпраці між Україною і Норвегією у напрямку виробництва корму для риби для подальших поставок до Норвегії, а також у напрямку розвитку аквакультури в Україні із залученням норвезьких інвестицій. В цьому гарантований успіх для обох сторін», - підкреслив він.

Анонси

Останні новини