У рамках заходів Українських індустріальних днів у ТПП України відбуватимуться пленарні засідання, спеціалізовані сесії, секції з різних напрямів, присвячені актуальним питанням розвитку економіки та промислового виробництва в Україні.
«Торгово-промислова палата України, як послідовний провідник напряму промислового розвитку країни, започатковувала Українські індустріальні дні з єдиною метою – домогтися синергії влади та бізнесу для побудови інноваційної промислово-аграрної моделі економічного розвитку.
Україна повинна розвиватися на базі інновацій! Індустріальні парки – локомотиви розвитку галузей економіки. Приємно, що за час, що минув з першого форуму, кількість парків-учасників зросла до 42. Майбутнє України неможливе без інновацій, без промисловості», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.
У ході форуму бізнес одержав роз’яснення з практичних питань удосконалення законодавства в цій сфері, ознайомився з досвідом регіонального та місцевого розвитку індустріальних парків, можливостями вирішення актуальних питань із фінансування проектів та надання допомоги з підключенням до енергетичних мереж і розбудови транспортної інфраструктури, використання коштів Державного фонду регіонального розвитку, залучення приватних інвестицій в інвестиційні проекти ІП.
«Індустріальні парки – це залучення інвестицій, створення робочих місць та розвиток регіонів в цілому. Міністерству бракує ініціатив від областей. Закликаємо надавати свої пропозиції для доопрацювання закону про індустріальні парки», – сказала Юлія Свириденко, заступниця міністра економіки, торгівлі та сільського господарства України.
Учасникам форуму розповіли про роботу керуючих компаній індустріальних парків, становлення та надання їм підтримки з боку місцевих органів влади; своїм досвідом та успіхами з цього напряму поділилися представники іноземних структур.
«Для нас індустріалізація – це рушійна сила розвитку. На сьогодні ми приділяємо багато уваги Україні та за підтримки Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства України, а також ТПП України ми будемо спільно просувати та розвивати індустріальні парки в Україні. Зараз багато говорять про екоіндустріальні парки. Щоб стати еко, треба дотриматись чотирьох умов: мати сильне керівництво та команду, відповідні екологічні показники, прибутки та бути дружніми до громад, без виникнення конфліктів», – сказав Цезарь Барахона, міжнародний технічний консультант, UNIDO.
Новизною форуму стала виставка індустріальних парків, як вже успішно діючих, так і тих, що активно формуються.
«Україна має мізки, навички та велике бажання бути успішною країною», –
сказала Ніколь Рудер, директорка Швейцарського бюро співробітництва в Україні.
Нагадаємо, заснування та функціонування індустріальних парків в Україні як інститутів промислового та економічного розвитку як регіонів України, так і країні в цілому вирішує ряд актуальних питань, зокрема розвитку таких територій, створення додаткових робочих місць і можливостей для повернення робочої сили з-за кордону.
«Ми бачимо себе лідером індустріальних парків в Україні. Нашою головною метою було створити рівномірний розвиток територій. Важливо пам’ятати, що індустріальні парки – це базовий елемент економічного розвитку конкретної громади», – сказав Сергій Крамаренко, перший заступник голови Житомирської обласної ради.
«Наше головне завдання на сьогодні: забезпечити створення нових робочих місць та конкурентної громади», – сказав Дмитро Живицький, перший заступник міністра розвитку громад та територій України.
Важливим питанням залишається актуалізація чинного законодавства з урахуванням вже набутого досвіду побудови індустріальних та екоіндустріальних парків. На минулорічному форумі було опрацьовано зміни до Закону України «Про індустріальні парки», але через амбіційні та політичні причини цей процес не завершено.
Маємо надію, що спільна ініціатива влади та бізнесу провести такі масштабні заходи в ТПП України та надана учасникам можливість обговорити найактуальніші для ділових кіл питання дозволить забезпечити баланс інтересів бізнесу, місцевих громад і держави.