(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Українські та естонські підприємці провели B2B-переговори

13.10.2021

Бізнес-форум «Україна – Естонія: нові можливості співпраці між українським та естонським бізнесом під час глобальних змін» організували у Торгово-промисловій палаті України.
 
У заході взяли участь представники українських та естонських дипломатичних установ, профільних міністерств, керівництво ТПП обох країн і ділові кола України та Естонії.
   
На бізнес-зустрічі дискутували про перспективи та пріоритетні напрями українсько-естонського економічного співробітництва, інвестиційний та експортний потенціал і бізнес-клімат України та Естонії.

За словами президента ТПП України Геннадій Чижикова, Естонія цікава не лише українським підприємцям.  

«Багато європейських компаній створюють в Естонії свої сервісні та фінансові центри. Українці також не відстають й активно створюють в Естонії виробничі й торговельні компанії. Під час сьогоднішніх дискусій з представниками Естонської Торгово-промислової палати вирішили сприяти і підтримувати бізнес-зв'язки обох країн, залучати нові компанії до інвестицій в Україну та робити так, щоб бізнес хотів все більше і більше працювати», - сказав Геннадій Чижиков.

Торгівля між Естонією та Україною щороку тільки зростає - за 2020 рік товарообіг склав 286,71 млн. дол. США (100,9% у порівнянні з 2019 роком). Обсяги експорту українських товарів до Естонської Республіки торік становили 109,748 млн. дол. США.

Для активізації торгівлі  було проведено прямі переговори між українськими та естонськими підприємцями. У В2В-переговорах між компаніями взяли участь півсотні підприємців з обох країн.

Естонські компанії шукали партнерів у сферах машинобудування,  металообробки, зведення доріг; виробництва будівельних матеріалів та кондитерської продукції; переробки відходів, запровадженні екологічних технологій; залученні кваліфікованих кадрів з металообробки та логістики; кондитерська промисловість; постачання деревини та виробів з неї.  

Саме в цих галузях економіки український бізнес має значні можливості виходу на ринок Естонії.